Ugrás a fő tartalomra

Carla Jablonski: Consequeances - Következmények

Hogy akadtam rá: A kedvenc képregényem regényesített változata.

Úgy általában az egészről: Az alapszituáció az, hogy adott nekünk Tim, aki mindenáron el akarja mondani Mollynak, hogy ő bizony varázsló. Nehéz dolog ez... De épp kapóra jön Timnek, hogy rájön, hogy minden, amiben kiskorában hitt, életre kelt. Ebbe beleszámítanak ilyen kis fából készült lényecskék, amik megvédték Timet anno, makkal dobálták a gyerekeket, ilyesmi. De ami még rosszabb, hogy kitalált ő más lényeket is. Olyat, ami mindent megevett (régi ruhákat, stb.), amit nem akart használni. Elég kegyetlen kis madárszerű lény, na ő a régi képzeletbeli barátokat akarja megenni. Tim persze segít nekik.

De hogy mi vár Timre ebben a kötetben? Daniel, aki azt hiszi, hogy Tim rabolta el az ő szerelmét, Maryát, aki persze csak balettozik Londonban.

Auberon, a tündérek királya is kap egy mellékszálat, aki rájön, hogy Titánia megcsalta, és amúgy sem volt épp vidám élete/házassága, szóval elindul a Földre, de amilyen szerencsés, találkozik egy árussal, aki állítása szerint a boldogságot árul, de igazából ellopja Auberon lelkét...

A történet maga annyira nem egy izgalmas dolog. De annál jobb az értelme. Következmények... mindennek következménye van, és ezt Tim is megtanulja. Timnek mindenegyes gondolata rettenetes következményekkel jár, ugyanakkor szól ez még a boldogságról, és a szerelmről is. Hiába tizenévesek a karakterek, ez nem kifejezetten nekik szól. Legalábbis az eredeti képregény biztosan nem. Sajnálom, hogy átírták a regényeket, ezen már jobban látszott a szerkesztgetés. De végül is, így is élvezet volt olvasni. Az egyetlen bökkenő, hogy a képregényben sem szerettem ezt, vannak benne robotok, meg hát Daniel, aki számomra szörnyen unszimpatikus karakter, persze kínozták gyerekkorában, de képtelen felnőni.

Készült az alábbi képregény kötetek alapján: A rejtett iskola, Áldozatok (Eszközök, Áldozatok, Oltárok), A Mesterséges Szív (A szegényiskola használt ruhái, Sivár Házak, Nehéz Idők, A mászó fiú), Kis üveg világ (Hiányzó színek, Átlátszó hazugságok)

Kedvenc karakter: Tim Hunter

Ami kifejezetten tetszett: A háttér mondanivaló.

Ami nem tetszett: Danielt nem szeretem. xD

A történet: 6/5 pontból

A karakterek: 5/5 pontból

A borító: 5/5 pontból

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

V. C. Andrews: Virágok a Padláson

Hogy akadtam rá: Mivel fura érdeklődési köröm van, sokszor belebotlottam ebbe a könyvbe, végül egy német lány javasolta, hogy olvassam el (egyezik az ízlésünk), mivel úgy gondolta, hogy imádnám. Úgy általában az egészről: Adott nekünk a Dollangager család, akik abszolút tökéletesek. Ott van Corrine, a gyönyörű anya, Christopher, a szerető család apa, ifjabbik Christopher, az okos báty, Catherine, a főhősünk, aki balerina akar lenni, és két kisebb iker Cory és Carrie. Igen, a család, mint látjuk imádja a C betűs kezdőneveket. Mind gyönyörűek, mind szőkék és kék szeműek, a szomszédok Dresden babáknak hívják őket, irigylésre méltó életük van. Ha anyuci egy kicsit túl sokat is törődik a külsejével, ugyan mi az, hiszen szeret itt mindenki mindenkit. Ám egy napon a családfő autóbalesetben meghal, és innentől kezdve a tökéletes családi idill megtörik. Édesanyjuk picit összeomlik, de hát ez várható is, végül a szüleihez fordul, és sok-sok levél után a vonakodó nagyszülők készek arra, hogy b

Top 10: Kedvenc disztópiás/poszt-apokaliptikus regény

A LISTA FOLYAMATOSAN FRISSÜL! (utoljára frissítve 2016. május 22 .) 10. James Dashner: Az útvesztő (ifjúsági, 3 részes sorozat) Thomas egy hideg, sötét liftben tér magához, s az egyetlen dolog, amire emlékszik, az a keresztneve. Minden más eltűnt az emlékezetéből. Amikor a lift ajtaja kinyílik, Thomas a Tisztáson találja magát egy csapat srác között. A Tisztáson élő fiúk mindennap Futárokat küldenek a lakóhelyüket körbeölelő Útvesztőbe, amelyet nehéz kiismerni, mivel a falai minden éjjel elmozdulnak. Thomas, az utolsóként érkező újonc számára egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy az Útvesztő egy kód, ami megfejtésre vár. Úgy dönt tehát, hogy ő is Futár lesz. Annak viszont, hogy a megfejtés közelébe kerüljön, komoly ára van: például olyan lényekkel is találkoznia kell, akik elől mindenki más menekül. EGYSZER CSAK MINDEN MEGVÁLTOZIK… …megérkezik a Tisztásra az egyetlen lány, Teresa, aki nemcsak Thomasra lesz nagy hatással, hanem az egész csapat sorsára is. James Dashner tril

Természetfeletti lény szerinti ajánlók

Mivel annyira unatkoztam a The Haunted olvasása közben, csináltam szép polcokat molyon. Amiből jött az, hogy miért ne írnám össze ennek az eredményét a blogomon. Észrevettem, hogy sokan kérnek tőlem úgy ajánlást, hogy „legyen vámpíros,” vagy „legyen szellemes,” és valljuk be, mindenkinek megvan a kedvenc lénye fantasyban, ezért gondoltam, hogy írok egy ilyen posztot. Kaptam olyan ajánlást, hogy írjak TOP 10-es listát vámpíros könyvekből, de mivel a többi lény sajnos háttérbe szorult még eddigi olvasmányaimban, és nem akarom őket sem kihagyni, ezért egybevonok mindenfajta lényt. Nem spoilerezek, így aminek a fülszövegéből nem egyértelmű, hogy milyen lény a főhős pasija (lásd példának okáért Dark Divine) azt nem fogom oda ajánlani. Plusz, amit én nem tartok annak (lásd Káprázat), azt nem fogom oda ajánlani. Szóval teljesen szubjektív vélemény lesz, mint eddig is megszokhattuk, és természetesen tetszési sorrendbe fogom szedni az ajánlásokat. AZ ÉJSZAKA LÉNYEI, AZAZ A VÁMPÍROK Szer