Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #38

Az e heti könyvekből, amik felkeltették az érdeklődésemet:
5 angol nyelvű

1 magyar nyelvű
4 ifjúsági-tinédzser könyv

2 felnőtt könyv
2 fantasy
3 sci-fi
1 komoly, realisztikus.


Julianna Baggott: Fuse (Tiszták 2.) – megjelenés: február 19.

Amikor a világ véget ért, akik a Kupolán belül tartózkodtak, biztonságban voltak. Az üvegvilágban a Tiszták sebhely mentesen élnek, míg akik kint vannak – a Nyomorultak – a füst és a hamu között küzdenek a túlélésért.

Mivel azt hiszi, hogy édesanyja a Nyomorultak között van, Partridge megszökött a Kupolából, hogy megkeresse. Eltökélve, hogy visszanyeri az uralmat a fia felett, Willux, a Tiszták vezére, iszonyatos támadást intéz a Nyomorultakra. Pressia Belze-en, egy fiatal lányon (akinek megvan a maga titokzatos múltja) áll, hogy megfejtse a rejtélyes nyomokat a múltból, ami majd felszabadíthatja a Nyomorultakat.

Nyelv: angol
Korosztály: felnőtt
Műfaj, téma: disztópia
Mennyire várom: 5/6
Vonzó tényezők: brutális, véres, gyönyörű, a tavalyi év egyik legjobb könyvének folytatása
Taszító tényezők: -

Michael Hassan: Crash and Burn – megjelenés: február 19.

2008. április 21-én Steven „Crash” Crashinsky több mint ezer embert megmentett, amikor megállította az osztálytársát David Burnettet abban, hogy fogságba ejtse a gimnáziumukat fegyverekkel és robbanószerrel. Valószínűleg már sejted, hogy mi következett Crash számára: országos hírnév, sikeres egyetemi felvételik és egy könyvszerződés. Amit nem sejtesz, hogy mi történt előtte: a két tinédzser élete elválaszthatatlanul össze volt fonódva általános iskola óta, és néhányan azt mondják, hogy a sors akarta, hogy találkozzanak a tanári szobában. És amit biztosan nem sejtesz az az, amit Burn suttogott Crashnek, amikor a támadásnak vége lett, egy titok, amit Crash sosem árult el.

Egészen mostanáig.

Nyelv: angol
Korosztály: tinédzser
Műfaj, téma: romantikus, érzelmi problémák, erőszak, középiskola
Mennyire várom: 5/6
Vonzó tényezők: komoly témás, iskolai erőszakról is
Taszító tényezők: -

Kiersten White: Mind Games (Mind Games 1.) – megjelenés: február 19.

Fia hibátlan ösztönökkel született. Az első benyomása, a megérzései mindig igaznak bizonyulnak. A testvére, Annie, vak a körülötte lévő világra – kivéve, amikor a jövő furcsa látomásai ragadják magukkal.

Egy olyan iskolában ragadva, ahol a különleges képességekkel rendelkező lányokat vállalati kémkedésre használják, Annie és Fia kénytelen újra és újra választani, hogy a képességeiket rossz, elképzelhetetlen dolgokra használják… vagy kockára tegyék az életüket, ha ellenállnak.

Nyelv: angol
Korosztály: tinédzser
Műfaj, téma: természetfeletti erők, testvérek
Mennyire várom: 5/4
Vonzó tényezők: különleges képességek rosszra használása
Taszító tényezők: az írónő másik trilógiája sem kapott annyira magas értékelést

Gordon Dahlquist: The Different Girl – megjelenés: február 21.

Veronika. Caroline. Isobel. Eleanor. Egy szőke, egy barna, egy vörös, és egy koromfekete. Négy amúgy teljesen egyforma lány, akik az életüket teljes szinkronban töltik tanulással. De amikor May, egy nagyon is másfajta lány – egy hajótörés áldozata – hirtelen és rejtélyesen megérkezik a szigetre, egy felkavaró tükröt fognak feltartani a lányok élete elé, amit eddig még soha nem kérdőjeleztek meg.

Nyelv: angol
Korosztály: tinédzser
Műfaj, téma: disztópia, mesterséges intelligencia, túlélés, énkép, felfedezések
Mennyire várom: 5/5
Vonzó tényezők: talán robotos, klónos, önmagunkat felfedezős
Taszító tényezők: -

Kirsten Miller: How to Lead a Life of Crime – megjelenés: február 21.

Egy metamfetamin díler. Egy prostituált. Egy sorozatgyilkos.

Bárhol máshol csak söpredékek lennének. A Mandel Akadémián azonban csodagyerekek. A legexkluzívabb iskola New Yorkban fiatal bűnözőket képez ki már több mint egy évszázada. Csak a legkegyetlenebb diákok érettségizhetnek. A többiek eltűnnek.

Flick, a tini zsebtolvaj, az osztálya legjobbja. De aztán Mandel felvesz egy új, erős vetélytársat, aki éppenséggel Flick régi nagy szerelme. Azt mondták, csak egyikük jut ki élve a Mandel Akadémáról. Találnak egy módot, hogy megmentsék egymást – vagy az iskola mindkettejüket elpusztítja?

Nyelv: angol
Korosztály: tinédzser
Műfaj, téma: bűnözők, középiskola, túlélés, szellemek
Mennyire várom: 5/4
Vonzó tényezők: humor könyv, bűnözők
Taszító tényezők: minden humor könyvet el lehet rontani

Lauren Beukes: Moxyland  – megjelenés: február 22.

Vágod, mi folyik a világban? Azt hiszed, tudod, kié a valódi hatalom? Rohadtul fogalmad sincs róla. A Moxyland félelmetesen hiteles thriller a technológiai fejlődésről és az általa felemésztett szabadságról. Beukes Fokvárosának sokszínű világában underground mozgalmárok csapnak össze génmódosított harci kutyákkal, és feltörekvő celebek adják el reklámfelületnek a testüket nanotechnológiai designerdrogokért cserébe. Kendra, egy művészeti iskoláról kibukott fotós kísérleti marketingprogramra jelentkezik; Lerato, az ambiciózus programozó titkon át akar igazolni a multicégtől, amelynek dolgozik; Tendeka, a forrófejű aktivista egyre veszedelmesebb akciókat szervez, és Toby, a sármos blogger rájön, hogy a videojátékok, amikkel pénzért játszik, sokkal több mindent rejtenek, mint amit a látszat mutat… Négy fiatal története fonódik össze egy olyan világban, ahol a virtuális identitás legalább olyan fontos, mint a valódi. A lekapcsolás a rendszerről rosszabb a börtönnél is, valakinek mégis szembe kell szállnia a Kormányzat Rt-vel – kerül, amibe kerül.

Nyelv: magyar
Korosztály: felnőtt
Műfaj, téma: disztópia
Mennyire várom: 5/5
Vonzó tényezők: Beukestól már olvastam
Taszító tényezők: -

Megjegyzések

  1. Ez a Crash&Burn elég GLBT szagú, vagy csak szerintem?

    VálaszTörlés
  2. @Névtelen: Én is ezen gondolkoztam. :D De nem láttam rá utalást.

    VálaszTörlés
  3. Milyen jó a felhozatal, számomra mindegyik érdekesnek tűnik. Aztán persze pár majdnem biztos, hogy nem olyan jó, de optimista próbálok lenni. XD

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Lauren Beukes: Tündöklő lányok

Hogy akadtam rá:   Szeretem az írónőt. Úgy általában az egészről:   Harper Curtis az 1930-as években tengeti unalmas napjait egészen addig, amíg egy véletlen folytán rátalál a Házra, ami értelmet ad az életének. Furcsán hívja magához ez a rejtélyes Ház és odabent nem csak egy hullát talál, hanem egy szobát, ahol nevek várják, és egyből, zsigeri módon tudja, mit kell tennie ezekkel a lányokkal. Az 1970-es években cseperedő kislány, Kirby, pedig nem is sejti mekkora veszélynek van kitéve, amikor egy különös férfi megkörnyékezi, hogy egy játék pónit adjon neki. Sőt, később sem veszi észre a lány, hogy ugyanez a férfi követi élete folyamán, meglepően az öregedés minden jele nélkül. Szóval Lauren Beukes − akitől egy rendesen összerakott krimit olvastam csak − és sorozatgyilkosok meg az időutazás, ráadásul mindennek középpontjában egy rejtélyes ház áll! Úgy gondoltam, ennél izgalmasabb és hátborzongatóbb könyvet most nem is választhatok! És mekkorát tévedtem… Sajnálatos módon is

Steven Rowley: Lily és a polip

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   Ted Flask noha rendelkezik emberi barátokkal, mégis a legjobb barátjának Lilyt mondhatja, aki történetesen egy idős tacskó. Megvan a saját kis rituáléjuk: Minden csütörtökön kibeszélik a helyes pasikat, péntekenként társasoznak, vasárnaponként pizzát esznek. Tednek ez az élet tökéletesen megfelel, még ha éppenséggel a pszichológusa próbál rámutatni, hogy miért is ódzkodik a férfi a randizástól egy rosszul elsült kapcsolata után. Egészen addig minden nyugodt is, amíg meg nem jelenik a polip Lily fején és az életét nem követeli. Alapvetően nem szeretem az állatos történeteket, noha magukat az állatokat imádom, mégis úgy érzem, hogy sokszor az ilyen könyvek csak olcsó húzásként választják az állatos témát, hiszen attól nagyon könnyen elérzékenyülnek az állatbarát szívek. Valamiért viszont mégis úgy éreztem, hogy a Lily és a polip más lesz és amikor belelapoztam, már az első pár oldalon ére

Paul Tremblay: Szellemek a fejben

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   A Barrett család élete összeomlik, amikor az egyik lányuk, Marjorie skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Mivel az orvosi kezelés úgy tűnik, nem használ, a családapa a hitébe menekülve a helyi paphoz fordul, aki pedig ördögűzést javasol. A család anyagi gondjai megoldása végett pedig beleegyeznek, hogy valóságshow-ként közvetítsék az egészet. Viszont az egész tragédiába torkollik, amiről tizenöt év után, Meredith, Marjorie kishúga nyilatkozik egy bestseller írónak. Noha a szimpla horrorok nem az én asztalom, az ördögűzés témája mindig is érdekelt, ezért kétség sem férhetett hozzá, hogy ez a könyv azonnal a várólistámra kerül. Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam − borzongató horror −, viszont annyira a bőröm alá kúszott a könyv, hogy abszolút nem csalódtam. A Szellemek a fejben ereje abban rejlik, hogy igazából egy kommentár a horror műfaj egészére, és ezáltal egy nagyon intellige