Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #9


Keri Arthur: Darkness Devours (Dark Angels 3.) – megjelenés: június 26.

Félvérfarkas, félaedh Risa Jones az élet és halál határmezsgyéjére képes lépni, látja a Kaszásokat, aki a holtak lelkét gyűjtik be. Most pedig arra használja adottságait – és a férfi segítségét a nyomozásban, aki összetörte a szívét –, hogy megtaláljon egy társaságot, akik olyan erőt keresnek, amivel uralhatják az időt, a valóságot és magát a sorsot is. És ez mind a Vámpírtanácsnak végzett munkája mellett van, aminek legtöbb tagja holtan akarja őt látni.

De egyelőre a Tanácsnak élve van rá szüksége. Valaki vérszajhafüggő vámpírokat öl sorra, és Risának kell megtalálnia a tettest. Ha sikerrel jár, talán végre meggyőzi a Tanácsot, hogy vonják vissza a rá kiszabott kivégzést. De ahhoz hogy sikerrel járjon, előbb életben kéne maradnia…

Gondolatok: IMÁDOM EZT A KÖNYVSOROZATOT! A tökéletes, női főszereplős, pörgős urban fantasy, amire mindig is vágytam. Negatív kritikák Anita Blake-hez hasonlítják az írónő másik sorozatát, de elárulom, ebben nem volt még annyi erotika, habár szex jelenet van.


Karen Thompson Walker: The Age of Miracles – megjelenés: június 26.

„Még midig meglep, hogy milyen keveset tudunk… Talán minden, ami velem és a családommal történt, annak semmi köze a lelassuláshoz. Azt hiszem, lehetséges. De kétlem. Nagyon kétlem.”

Briliáns, maradandó, felejthetetlen, a The Age of Miracles lenyűgöző debütáló regény egy zseniális, új írótól, történet a felnőtté válásról különleges helyzetben, és arról, hogy az emberek hogyan folytatják tovább az életüket egy igen bizonytalan időben.

Egy látszólag átlagos vasárnap a kaliforniai külvárosban a 11 éves Julia és a családja arra ébrednek a világon élő összes többi emberrel egyetemben, hogy a Föld forgása hirtelen lelassult. A napok és az éjszakák egyre hosszabbá válnak, a gravitáció megváltozik, a természet felbolydul. Mégis, ahogy Julia az állandóan változó tájhoz szokik hozzá, megküzd a mindennapi élet katasztrófáival is – a szülei házasságában keletkező bajokkal, a régi barátainak elvesztésével, az első szerelem reményteli szenvedéseivel, a nagyapja bizarr viselkedésével, aki a kormányról sző összeesküvés elméleteket, és megszállottan leltározza az értékeit. Ahogy Julia hozzászokik az új normákhoz, a lelassulás könyörtelenül folytatódik.

Lényegre törő, finom prózával és egy született történetmesélő érzelmi bölcsességével Karen Thompson Walker egy egyedülálló narrátort teremtett Juliával, a kitartó és okos fiatal lánnyal, és megindítóan ábrázolja a családi életet egy teljesen más világban.

Gondolatok: Poszt-apokaliptikus (legalábbis, mivel teljesen mások a fizika törvényei) könyv ez is, de ehhez már nagy reményeket fűzök. Mivel nem tudják nagyon erről se eldönteni, hogy felnőtt vagy ifjúsági könyv-e, olyan elgondolkodtató és szép könyvet várok, mint a Society of S.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Lauren Beukes: Tündöklő lányok

Hogy akadtam rá:   Szeretem az írónőt. Úgy általában az egészről:   Harper Curtis az 1930-as években tengeti unalmas napjait egészen addig, amíg egy véletlen folytán rátalál a Házra, ami értelmet ad az életének. Furcsán hívja magához ez a rejtélyes Ház és odabent nem csak egy hullát talál, hanem egy szobát, ahol nevek várják, és egyből, zsigeri módon tudja, mit kell tennie ezekkel a lányokkal. Az 1970-es években cseperedő kislány, Kirby, pedig nem is sejti mekkora veszélynek van kitéve, amikor egy különös férfi megkörnyékezi, hogy egy játék pónit adjon neki. Sőt, később sem veszi észre a lány, hogy ugyanez a férfi követi élete folyamán, meglepően az öregedés minden jele nélkül. Szóval Lauren Beukes − akitől egy rendesen összerakott krimit olvastam csak − és sorozatgyilkosok meg az időutazás, ráadásul mindennek középpontjában egy rejtélyes ház áll! Úgy gondoltam, ennél izgalmasabb és hátborzongatóbb könyvet most nem is választhatok! És mekkorát tévedtem… Sajnálatos módon is

Steven Rowley: Lily és a polip

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   Ted Flask noha rendelkezik emberi barátokkal, mégis a legjobb barátjának Lilyt mondhatja, aki történetesen egy idős tacskó. Megvan a saját kis rituáléjuk: Minden csütörtökön kibeszélik a helyes pasikat, péntekenként társasoznak, vasárnaponként pizzát esznek. Tednek ez az élet tökéletesen megfelel, még ha éppenséggel a pszichológusa próbál rámutatni, hogy miért is ódzkodik a férfi a randizástól egy rosszul elsült kapcsolata után. Egészen addig minden nyugodt is, amíg meg nem jelenik a polip Lily fején és az életét nem követeli. Alapvetően nem szeretem az állatos történeteket, noha magukat az állatokat imádom, mégis úgy érzem, hogy sokszor az ilyen könyvek csak olcsó húzásként választják az állatos témát, hiszen attól nagyon könnyen elérzékenyülnek az állatbarát szívek. Valamiért viszont mégis úgy éreztem, hogy a Lily és a polip más lesz és amikor belelapoztam, már az első pár oldalon ére

Paul Tremblay: Szellemek a fejben

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   A Barrett család élete összeomlik, amikor az egyik lányuk, Marjorie skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Mivel az orvosi kezelés úgy tűnik, nem használ, a családapa a hitébe menekülve a helyi paphoz fordul, aki pedig ördögűzést javasol. A család anyagi gondjai megoldása végett pedig beleegyeznek, hogy valóságshow-ként közvetítsék az egészet. Viszont az egész tragédiába torkollik, amiről tizenöt év után, Meredith, Marjorie kishúga nyilatkozik egy bestseller írónak. Noha a szimpla horrorok nem az én asztalom, az ördögűzés témája mindig is érdekelt, ezért kétség sem férhetett hozzá, hogy ez a könyv azonnal a várólistámra kerül. Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam − borzongató horror −, viszont annyira a bőröm alá kúszott a könyv, hogy abszolút nem csalódtam. A Szellemek a fejben ereje abban rejlik, hogy igazából egy kommentár a horror műfaj egészére, és ezáltal egy nagyon intellige