Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #15

Kendare Blake: Girl of Nightmares (Vérbe öltözött Anna 2.) – megjelenés: augusztus 7.

FÉLREÉRTÉSEK ELKERÜLÉSE VÉGETT, EZ AZ ANGOL MEGJELENÉS, MAGYAR ELMÉLETILEG OKTÓBERRE VÁRHATÓ!

Hónapok teltek el azóta, hogy Anna Korlov szelleme kinyitott egy ajtót a Pokolba, és eltűnt, de a szellemvadász Cas Lowood nem tud továbblépni.
A barátai emlékeztetik rá, hogy Anna azért áldozta fel magát, hogy Cas élhessen – nem pedig, hogy élőhalottként mászkáljon. Tudja, hogy igazuk van, de Cas szemében egyik élő lány sem ér fel a halott lányhoz, akibe beleszeretett. Most mindenhol Annát látja: néha álmában és néha az ébrenlét rémálmában. De valami nincs rendben… ezek nem csak képzelgések. Anna úgy tűnik, hogy megkínzott és széttépett mindig új és brutálisabb módon.
Cas nem tudja, hogy mi történt Annával, mikor eltűnt a Pokolba, de tudja, hogy nem érdemli meg a lány, bármi is történik vele. Anna többször megmentette Cas éltét, itt az ideje, hogy a fiú viszonozza a szívességet.

Gondolatok: Imádtam az első részt, egy kellemes tinihorror volt, szerethető karakterekkel, és egy cseppnyi romantikával. NAGYON várom, hogyan folytatódik és záródik le Anna és Cas kapcsolata. Rengeteg pozitív kritikát kapott, szóval magasak az elvárásaim.

Marisa Calin: Between You & Me – megjelenés: augusztus 7.

Phyre tudja, hogy valami mindent megváltoztató dolog van az új dráma tanárában, Miában, ahogy meglátja. Ahogy Phyre az iskolai darabra jár meghallgatásra, rájön, hogy viszonzatlan érzései Mia iránt mélyebbek, mint amit valaha is érzett. Főleg nem egy tanár iránt. Vagy egy nő iránt. Eközben pedig Phyre legjobb barátja – akit az egész történetben E/2-es „te”-ként szólít meg – mellette áll, segítőkészen, hogy Phyre megértse a saját érzéseit. De ahogy Mia nem érti, hogy mit érez Phyre, úgy Phyre sem látja a legjobb barátja érzéseit… egészen addig, amikor már szinte nincs is esély a boldog végre. Innovatív forgatókönyv formátum kelti életre a karaktereket, ebben az elbűvölő debütáló regényben, és a megválaszolatlan kérdés – a „te” szereplő fiú-e vagy lány – nem hagyja majd nyugodni az olvasókat.

Gondolatok: Először is azért, mert GLBT, másodszor pedig kíváncsi vagyok, hogy E/2-es mellékszereplővel, hogyan lehet történetet írni. Tényleg az írás egyik nagyon alapja, hogy E/2-es főszereplővel nem írunk sztorit, de itt valahogy érdekel, mit hoz ki belőle.

Gina Rosati: Auracle – megjelenés: augusztus 7.

A 16 éves Anna Rogannek van egy olyan titka, amit csak a legjobb barátjának, Rei-nek mesélt el: képes az asztrál kivetítésre, így a lelke bejárhatja a világot és az univerzumot.

Amikor egy halálos baleset következtében az egyik osztálytársa, Taylor megszállja a testét, élvezetes figyelemelterelésnek tűnik a szigorú otthoni életétől, de aztán a helyzet komolyra fordul, mikor úgy látszik, hogy örökre így marad. Mivel így egy másik dimenzióban ragadna, Anna Rei-hez fordul segítségért. Most a kettejüknek muszáj visszajuttatnia Annát a testébe, és megállítani Taylort, hogy egy ártatlan barátjukat gyilkossággal vádolja meg. Anna és Rei kiötlenek egy tervet, de az egymás iránt érzett új érzelmekkel nem számolnak.

Gondolatok: Hmm. Átlagos, egyszeri, nyári ifjúsági fantasynak látszik. (És nem sorozat, legalábbis eddig még nem.)


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Lauren Beukes: Tündöklő lányok

Hogy akadtam rá:   Szeretem az írónőt. Úgy általában az egészről:   Harper Curtis az 1930-as években tengeti unalmas napjait egészen addig, amíg egy véletlen folytán rátalál a Házra, ami értelmet ad az életének. Furcsán hívja magához ez a rejtélyes Ház és odabent nem csak egy hullát talál, hanem egy szobát, ahol nevek várják, és egyből, zsigeri módon tudja, mit kell tennie ezekkel a lányokkal. Az 1970-es években cseperedő kislány, Kirby, pedig nem is sejti mekkora veszélynek van kitéve, amikor egy különös férfi megkörnyékezi, hogy egy játék pónit adjon neki. Sőt, később sem veszi észre a lány, hogy ugyanez a férfi követi élete folyamán, meglepően az öregedés minden jele nélkül. Szóval Lauren Beukes − akitől egy rendesen összerakott krimit olvastam csak − és sorozatgyilkosok meg az időutazás, ráadásul mindennek középpontjában egy rejtélyes ház áll! Úgy gondoltam, ennél izgalmasabb és hátborzongatóbb könyvet most nem is választhatok! És mekkorát tévedtem… Sajnálatos módon is

Steven Rowley: Lily és a polip

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   Ted Flask noha rendelkezik emberi barátokkal, mégis a legjobb barátjának Lilyt mondhatja, aki történetesen egy idős tacskó. Megvan a saját kis rituáléjuk: Minden csütörtökön kibeszélik a helyes pasikat, péntekenként társasoznak, vasárnaponként pizzát esznek. Tednek ez az élet tökéletesen megfelel, még ha éppenséggel a pszichológusa próbál rámutatni, hogy miért is ódzkodik a férfi a randizástól egy rosszul elsült kapcsolata után. Egészen addig minden nyugodt is, amíg meg nem jelenik a polip Lily fején és az életét nem követeli. Alapvetően nem szeretem az állatos történeteket, noha magukat az állatokat imádom, mégis úgy érzem, hogy sokszor az ilyen könyvek csak olcsó húzásként választják az állatos témát, hiszen attól nagyon könnyen elérzékenyülnek az állatbarát szívek. Valamiért viszont mégis úgy éreztem, hogy a Lily és a polip más lesz és amikor belelapoztam, már az első pár oldalon ére

Paul Tremblay: Szellemek a fejben

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   A Barrett család élete összeomlik, amikor az egyik lányuk, Marjorie skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Mivel az orvosi kezelés úgy tűnik, nem használ, a családapa a hitébe menekülve a helyi paphoz fordul, aki pedig ördögűzést javasol. A család anyagi gondjai megoldása végett pedig beleegyeznek, hogy valóságshow-ként közvetítsék az egészet. Viszont az egész tragédiába torkollik, amiről tizenöt év után, Meredith, Marjorie kishúga nyilatkozik egy bestseller írónak. Noha a szimpla horrorok nem az én asztalom, az ördögűzés témája mindig is érdekelt, ezért kétség sem férhetett hozzá, hogy ez a könyv azonnal a várólistámra kerül. Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam − borzongató horror −, viszont annyira a bőröm alá kúszott a könyv, hogy abszolút nem csalódtam. A Szellemek a fejben ereje abban rejlik, hogy igazából egy kommentár a horror műfaj egészére, és ezáltal egy nagyon intellige