Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #16

Dan Krokos: False Memory (False Memory 1.) – megjelenés: augusztus 14.

Miranda egyedül ébred egy park padján, és nem emlékszik semmire. Félelmében rejtélyes energiát bocsát ki, ami rémületet kelt, mindenkiben, aki körülötte van. Kivéve Peterben, a fiúban, akit egyáltalán nem lepi meg Miranda különleges képesség.
Mivel nincs más választása, ezért megbízik az idegenben, és Miranda rájön, hogy fegyvernek képezték ki, és hogy része egy genetikailag módosított tinédzserek elit csapatának, akik hibátlan harci képességeket és olyan hatalmas erőket birtokolnak, ami egy várost is elpusztíthat. De nehéz visszaszoknia a régi életébe – főleg Noah-val, a fiújával, akire nem emlékszik, nem, hogy arra, hogy szerette volna. Aztán Miranda felfedezi a sötét igazságot, ami a csapatát menekülésre kényszeríti. Hirtelen a múlt már úgy tűnik, hogy nem is számít semmit… amikor lehet, hogy nem is lesz jövőjük.

Gondolatok: Picit fantasys, picit sci-fis, pont ezért érdekel, mert a nagyon kütyüs dolgok sosem vonzanak. Mivel férfi az író, ezért reménykedem, hogy tényleg akciódús, nyomozós regény kevés romantikával.

Laura Lascarso: Counting Backwards – megjelenés: augusztus 14.

Amikor a gondterhelt Taylor Truwellt lopott kocsiban kapják el, és a bíróságon találja magát, mert ellenszegült a letartóztatásnak, az édesapja meggyőzi a bírót, hogy alternatív büntetést válasszon: fiataloknak való pszichiátriai javítóintézetben való kezelést. Sunny Meadow egyáltalán nem szép és jó, Taylornak küzdenie kell azzal, hogy józan eszét megőrizze, ahogy harcol a szüleivel, a terapeutájával és az erőszakos többi pácienssel. Taylor hiába ragaszkodik makacsul a múltbeli énjéhez, kezd ellágyulni, ahogy két nem várt barátra lel Margo, egy régi gyereksztár és gyújtogató, és AJ, egy rejtélyes fiú társaságában, aki nem beszél. Ebben a lenyűgöző debütáló regényben, Laura Lascaro erőteljes történetet sző a dühről, az önpusztításról, a reményről és a szerelemről.

Gondolatok: Realisztikus, komoly regénynek tűnik, amit első ránézésre imádni fogok.

Janet Edwards: Earth Girl – megjelenés augusztus 16.

2788. Csak a fogyatékossággal rendelkezők élnek a Földön. Míg mindenki más a világok között teleportál, addig a 18 éves Jarra egy az ezerből, aki olyan immunrendszerrel született, amivel más bolygókon nem élhet. A Földre küldték születésekor, hogy megmentsék az életét, de szülei elhagyták. Nem tud másik világokba utazni, de nézheti a videókat, és ismeri az összes viccet, amit elsütnek. Ő csak egy „emberszabású,” egy „elfajzott.” De ez az egy emberszabású lány nem adja fel.

Jarra áltörténetet talál ki magának – Katonai szülők normális gyerekeként – és csatlakozik egy osztálynyi normhoz, akk a Földön ássák ki a régi városok romjait. Amikor egy ősi felhőkarcoló összeomlik, a kutatócsoportot maga alá temetve, Jarra szerepe a megmentésükben, reflektorfénybe helyezi őt. Most már nem rejtőzhet az osztály hátsó soraiban. Hogy az élete még bonyolultabb legyen, kezd beleszeretni az egyik osztálytársába – egy normba, aki egy másik bolygóról származik. Valahogy pedig muszáj lesz tovább fenntartania a látszatot.

Egy fura napkitörés éri el az atmoszférát, és az osztályt el akarják teleportálni egy másik világba, biztonságba – egy igazi katonai szülők gyerekének ez nem probléma, de halálos Jarrára nézve. A vihar annyira súlyos, hogy a nap körül keringő napelemek csapatainak le kell szállni az alattuk lévő bolygóra: 600 éve az első földre szállás ez. És az egyikük épp a menedék felé tart.

Gondolatok: Tini sci-fi, mégis érdekel, ami ritka. De a főhős „fogyatékos” helyzete nagyon érdekel, és reménykedem, hogy épp ezért inkább lélektani lesz.

Ruth Frances Long: The Treachery of Beautiful Things – megjelenés: augusztus 16.

Az erdő elnyelte a testvérét, és Jenny még látta is ezt. Most 17 évesen, újra bemerészkedik a fák közé, ahol Tomot elrabolták, hogy végleg elbúcsúzhasson. Ehelyett az erdőbe csalják, ahol furcsa és veszélyes lényekkel találkozik, akik tőle félnek. Köztük van Jack is, aki szeszélyes és vonzó, a maga titkaival. Mivel eltökélte, hogy Jack segítségével, vagy anélkül, de megtalálja a testvérét, Jenny nekivág a tündérvilágnak, ahol a lenyűgöző szépség a legádázabb gonoszt rejtheti, és választania kell menekülés és feláldozás között – és nem csak a saját életével kapcsolatban.

Gondolatok: Szeretem a tündérmitológiát, főleg, ha kiemelik, hogy a tündérek, nem csak a tündér keresztanyák és aranyos kis lények, és ez is ilyennek tűnik. Egyelőre nem sorozat, ami szintén egy plusz pont, bár a kritikák elég vegyesek róla, adok neki egy esélyt.



Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Lauren Beukes: Tündöklő lányok

Hogy akadtam rá:   Szeretem az írónőt. Úgy általában az egészről:   Harper Curtis az 1930-as években tengeti unalmas napjait egészen addig, amíg egy véletlen folytán rátalál a Házra, ami értelmet ad az életének. Furcsán hívja magához ez a rejtélyes Ház és odabent nem csak egy hullát talál, hanem egy szobát, ahol nevek várják, és egyből, zsigeri módon tudja, mit kell tennie ezekkel a lányokkal. Az 1970-es években cseperedő kislány, Kirby, pedig nem is sejti mekkora veszélynek van kitéve, amikor egy különös férfi megkörnyékezi, hogy egy játék pónit adjon neki. Sőt, később sem veszi észre a lány, hogy ugyanez a férfi követi élete folyamán, meglepően az öregedés minden jele nélkül. Szóval Lauren Beukes − akitől egy rendesen összerakott krimit olvastam csak − és sorozatgyilkosok meg az időutazás, ráadásul mindennek középpontjában egy rejtélyes ház áll! Úgy gondoltam, ennél izgalmasabb és hátborzongatóbb könyvet most nem is választhatok! És mekkorát tévedtem… Sajnálatos módon is

Steven Rowley: Lily és a polip

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   Ted Flask noha rendelkezik emberi barátokkal, mégis a legjobb barátjának Lilyt mondhatja, aki történetesen egy idős tacskó. Megvan a saját kis rituáléjuk: Minden csütörtökön kibeszélik a helyes pasikat, péntekenként társasoznak, vasárnaponként pizzát esznek. Tednek ez az élet tökéletesen megfelel, még ha éppenséggel a pszichológusa próbál rámutatni, hogy miért is ódzkodik a férfi a randizástól egy rosszul elsült kapcsolata után. Egészen addig minden nyugodt is, amíg meg nem jelenik a polip Lily fején és az életét nem követeli. Alapvetően nem szeretem az állatos történeteket, noha magukat az állatokat imádom, mégis úgy érzem, hogy sokszor az ilyen könyvek csak olcsó húzásként választják az állatos témát, hiszen attól nagyon könnyen elérzékenyülnek az állatbarát szívek. Valamiért viszont mégis úgy éreztem, hogy a Lily és a polip más lesz és amikor belelapoztam, már az első pár oldalon ére

Paul Tremblay: Szellemek a fejben

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   A Barrett család élete összeomlik, amikor az egyik lányuk, Marjorie skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Mivel az orvosi kezelés úgy tűnik, nem használ, a családapa a hitébe menekülve a helyi paphoz fordul, aki pedig ördögűzést javasol. A család anyagi gondjai megoldása végett pedig beleegyeznek, hogy valóságshow-ként közvetítsék az egészet. Viszont az egész tragédiába torkollik, amiről tizenöt év után, Meredith, Marjorie kishúga nyilatkozik egy bestseller írónak. Noha a szimpla horrorok nem az én asztalom, az ördögűzés témája mindig is érdekelt, ezért kétség sem férhetett hozzá, hogy ez a könyv azonnal a várólistámra kerül. Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam − borzongató horror −, viszont annyira a bőröm alá kúszott a könyv, hogy abszolút nem csalódtam. A Szellemek a fejben ereje abban rejlik, hogy igazából egy kommentár a horror műfaj egészére, és ezáltal egy nagyon intellige