Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #20


Sarah Rees Brennan: Unspoken (The Lynburn Legacy 1.) – megjelenés: szeptember 11.

Kami Glass szerelmes valakibe, akivel még sosem találkozott… egy fiúba, akivel csak a fejében beszélt, amióta a lány megszületett. Kiskorában nem tartotta titokban, hogy van egy képzeletbeli barátja, és épp ezért egy kicsit kívülálló az álmos angliai kisvárosban. Mégis Kami nem szenvedett túl sokat azért, mert nem illeszkedett be tökéletesen. Van egy legjobb barátja, az iskolai újságért ő a felelős és csak néha kapják azon, hogy magában beszél. Az élete rendben van, pont úgy, ahogy ő szereti, a fejében lévő hang ellenére.

De mindez megváltozik, mikor a Lynburnék visszatérnek.

A Lynburn családé volt a gyönyörű és baljós kúria, ami a városban áll már évszázadok óta. A rejtélyes iker nővérek, akik egy generációval ezelőtt elhagyták ősi otthonukat, visszatértek a tinédzser fiaikkal együtt, Jareddel és Ash-sel, és az egyikük kísértetiesen ismerős Kaminak. Kami viszont nem ijed mg az ismeretlentől – el is tökélte, hogy választ talál minden kérdésre, ami a városában felmerül. Ki a felelős a véres dolgokért, amik az erdő mélyén történnek? Kit rejteget a saját édesanyja? És most hogy a képzeletbeli barátja igazi fiú lett, még mindig szereti? Vagy utálja? Megbízhat-e benne?

Gondolatok: Sarah Rees Brennannak nagyon jó híre van odakint, bár még nem sikerült eddig tőle semmit olvasnom, erről a könyvről is istenítő kritikák születtek odakint, miszerint inkább nyomozós, mint romantikus.

Ellen Hopkins: Tilt – megjelenés: szeptember 11.

Három tinédzser, három történet – mind összekapcsolóik a szüleik barátsága miatt. Ahogy a felnőttek eltávolodnak egymástól, a saját dilemmáikkal küszködve, a tinédzserek élete elindul lefelé a lejtőn…

Mikayla, aki majdnem tizennyolc éves, szerelmes Dylanbe, aki viszont szereti. De mi történik, mikor Mikayla terhes lesz a végzős évük előtti nyáron – és úgy dönt, hogy megtartja a gyereket?

Shane tizenhat éves lesz ugyanazon a nyáron és szerelmes lesz az első fiújába, Alexbe, aki HIV pozitív. Shane négy évet élt a kistestvére közelgő halálával együtt. El tudja fogadni Alex szerelmét tudva, hogy a fiú élete is rövidebb lesz?

Harley tizennégy éves – jó kislány, aki új élményeket keres, főleg szerelmet egy idősebb fiútól. Sosem számított arra, hogy önpusztító szélsőségekkel kell megküzdenie, hogy rájöjjön, hogy kicsoda is ő és mi akar lenni.

A szerelemnek és szeretetnek minden formájában nagy következményei lesznek ebben a regényben.

Gondolatok: Elvileg ez a Triangles folytatása, ami Hopkins első, nem komoly témás, felnőtt regénye, de ez ifjúsági lesz, és mint látjuk elég súlyos témákat fog boncolni. Lehet önállóan is olvasni, hiszen annyiban tekinthető sorozatnak, hogy ami itt alaphelyzet, az ott a végén derült ki. (A terhesség, a HIV pozitív dolog.) Örülök neki, hogy a tinédzserek szemszögéből ír Hopkins, mert a Trianglesben is inkább őket szerette meg az olvasó.

Helen Keeble: Fang Girl – megjelenés: szeptember 11.

Lista Azokról A Dolgokról, Amik Tönkreteszik Jane Greene Élőhalott Szociális Életét, Mielőtt Az Elkezdődhetne:

1) Egy tizenkét éves öcs, aki meg van arról győződve, hogy a lány zombi.
2) Szülők, akik azért könyörögnek, hogy változtassa őket is vámpírrá.
3) A házi kedvenc aranyhal, akit véletlen azzá változtat.
4) Furcsa szupererők, amivel letépheti bármelyik vámpír fejét. (Menőnek hangzik, de nem éppen segít abban, hogy barátokat szerezz.)
5) Egy őrült vámpír, aki megalkotta őt, és arra használja a lányt, hogy véghez vigye a világuralomra törő terveit.

És végül:

6) A nagyon izmos vámpírvadász, aki vagy meg akarja karózni, vagy le akarja smárolni. Nem biztos melyik

Élőhalott, örökké sápadt tizenöt évesnek lenni nem éppen az a szexi, depressziós, szenvedés, amit Jane képzelt…

Gondolatok: Nem vagyok oda a humorkönyvekért, mert alapjáraton nem a stílusom, de ez valahogy elég bolondosnak tűnt, hogy felkeltse az érdeklődésemet, és Ally Carterhez is hasonlítják az írónőt, akit pedig imádok.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Lauren Beukes: Tündöklő lányok

Hogy akadtam rá:   Szeretem az írónőt. Úgy általában az egészről:   Harper Curtis az 1930-as években tengeti unalmas napjait egészen addig, amíg egy véletlen folytán rátalál a Házra, ami értelmet ad az életének. Furcsán hívja magához ez a rejtélyes Ház és odabent nem csak egy hullát talál, hanem egy szobát, ahol nevek várják, és egyből, zsigeri módon tudja, mit kell tennie ezekkel a lányokkal. Az 1970-es években cseperedő kislány, Kirby, pedig nem is sejti mekkora veszélynek van kitéve, amikor egy különös férfi megkörnyékezi, hogy egy játék pónit adjon neki. Sőt, később sem veszi észre a lány, hogy ugyanez a férfi követi élete folyamán, meglepően az öregedés minden jele nélkül. Szóval Lauren Beukes − akitől egy rendesen összerakott krimit olvastam csak − és sorozatgyilkosok meg az időutazás, ráadásul mindennek középpontjában egy rejtélyes ház áll! Úgy gondoltam, ennél izgalmasabb és hátborzongatóbb könyvet most nem is választhatok! És mekkorát tévedtem… Sajnálatos módon is

Steven Rowley: Lily és a polip

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   Ted Flask noha rendelkezik emberi barátokkal, mégis a legjobb barátjának Lilyt mondhatja, aki történetesen egy idős tacskó. Megvan a saját kis rituáléjuk: Minden csütörtökön kibeszélik a helyes pasikat, péntekenként társasoznak, vasárnaponként pizzát esznek. Tednek ez az élet tökéletesen megfelel, még ha éppenséggel a pszichológusa próbál rámutatni, hogy miért is ódzkodik a férfi a randizástól egy rosszul elsült kapcsolata után. Egészen addig minden nyugodt is, amíg meg nem jelenik a polip Lily fején és az életét nem követeli. Alapvetően nem szeretem az állatos történeteket, noha magukat az állatokat imádom, mégis úgy érzem, hogy sokszor az ilyen könyvek csak olcsó húzásként választják az állatos témát, hiszen attól nagyon könnyen elérzékenyülnek az állatbarát szívek. Valamiért viszont mégis úgy éreztem, hogy a Lily és a polip más lesz és amikor belelapoztam, már az első pár oldalon ére

Paul Tremblay: Szellemek a fejben

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   A Barrett család élete összeomlik, amikor az egyik lányuk, Marjorie skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Mivel az orvosi kezelés úgy tűnik, nem használ, a családapa a hitébe menekülve a helyi paphoz fordul, aki pedig ördögűzést javasol. A család anyagi gondjai megoldása végett pedig beleegyeznek, hogy valóságshow-ként közvetítsék az egészet. Viszont az egész tragédiába torkollik, amiről tizenöt év után, Meredith, Marjorie kishúga nyilatkozik egy bestseller írónak. Noha a szimpla horrorok nem az én asztalom, az ördögűzés témája mindig is érdekelt, ezért kétség sem férhetett hozzá, hogy ez a könyv azonnal a várólistámra kerül. Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam − borzongató horror −, viszont annyira a bőröm alá kúszott a könyv, hogy abszolút nem csalódtam. A Szellemek a fejben ereje abban rejlik, hogy igazából egy kommentár a horror műfaj egészére, és ezáltal egy nagyon intellige