Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #21


Erin Jade Lange: Butter – megjelenés: szeptember 18.

Egy magányos, túlsúlyos fiú, akit mindenki csak „Vajnak” hív éppen arra készül, hogy történelmet írjon. Halálba fogja magát enni – élőben, az interneten – és mindenkit meghívott, hogy nézze. Amikor először ezt bejelenti online az osztálytársainak, Vaj szánakozásra, sértésekre és közönyösségre számít. Amit kap: morbid hajrázást a halálos tervéhez. Mégis ahogy a komor bíztatásuk egyre csak nő, az egész inkább népszerűséghez kezd hasonlítani. És ez jó érzés. De vajon mi történik Vajjal, ha eléri az öngyilkossága határidejét? Túléli, ami az után következik, ha nem viszi véghez a tervét?

Gondolatok: Iskolai bántalmazásról és kiközösítésről szóló ifjúsági, realisztikus regény, aminek mindig nagyon örülök. Azt rebesgették a madarak, hogy a kiadás jogai a Cicerónál vannak.

Malinda Lo: Adaptation (Adaptation 1.) – megjelenés: szeptember 18.

Észak-Amerika szerte a madarak tömegesen vetik magukat repülőgépeknek, ezzel legalább egy tucat balesetet okozva. Több ezer ember meghal. Mivel terroristatámadástól tartanak, az Egyesült Államok kormány minden járatot befagyaszt és milliónyi utazó ragad ott.

Reese és a vitacsoport társa, David, akibe már régóta szerelmes a lány, éppen Arizonában vannak, amikor ez megtörténik. Mindenki tudja, hogy a világ már sosem lesz ugyanaz. San Fransiscóba vezető útjuk során, egy üres országúton, Nevadában az éjszaka közepén egy madár repül neki a fényszórónak. Az autó felborul. Amikor egy katonai kórházban ébrednek fel, az orvos nem mondja el nekik, hogy mi történt, vagy hogy vannak – vagy hogyan gyógyultak meg csodával határos módon.

A dolgok még furcsábbak lesznek, mikor Reese hazatér. San Francisco teljes más helynek tűnik most, hogy a rendőrség esténként kijárási tilalmat vezet be, a halott madarakat kutatók gyűjtik össze és mintha a lányt követné valaki. Amikor Reese véletlen összetalálkozik a gyönyörű Amber Grayjel, az igazság után való kutatása teljesen más irányba kényszerül – és azzal fenyeget, hogy lebuktat egy világméretű összeesküvést, amit a kormány már évtizedek óta titkol.

Gondolatok: Malinda Lótól még nem olvastam, viszont ő is egyike a GLBT íróknak, így valamiért homoszexuális könyvet várok, egy jó kis tini sci-fivel, ahol tényleg lehet tippelgetni azt az összeesküvést.

Gretchen McNeil: Ten – megjelenés: szeptember 18.

Az életük egyik legjobb hétvégéjének kellett volna lennie – egy exkluzív házi buli a Henry-szigeten. A két legjobb barátnőnek, Megnek és Minnie-nek megvan az okuk, hogy ott akarnak lenni (amihez köze van T. J.-nek, a suli legkapósabb pasijának), és várják azt a három csodálatos napot, mi tele lesz pasikkal, piával és luxussal.

De nem azt kapják, amire számítanak, és ami bulinak indul komorrá és betegessé válik, mikor találnak egy DVD-t, rajta egy fenyegető üzenettel: Bosszút állok.

Hirtelen halálesetek történnek és egy nagy vihar zárja el őket a külvilágtól. Se áram, se telefon, se internet és a hajó sem jön még két napig. Ahogy egyre erőszakosabban halnak meg, a tinédzserek egymás ellen fordulnak. Vajon meg tudja találni a gyilkost, mielőtt még többen meghalnak? Vagy a gyilkos közelebb áll hozzá, mint képzelné?

Gondolatok: Gretchen McNeiltől még nem olvastam, csak az egyik fantasy könyvével szemeztem, amire sok jó kritika érkezett, bár ez a könyv nem szerepelt olyan fényesen. Mégis várólistás, mert egy kicsit a Tíz kicsi négert juttatja az eszembe.

Kat Zhang: What’s Left of Me (The Hybrid Chronicles 1.) – megjelenés: szeptember 18.

Eva és Addie ugyanúgy kezdték, mint a többiek – két lélek egy testben, felváltva irányítva azt, ahogy megtanultak járni, énekelni, táncolni. De ahogy felnőttek, úgy fokozódtak az aggodalmas suttogások. Miért nem állnak be? Miért nem tűnik el az egyikük? Az orvosok egy halom tesztet csináltak, a szomszédok már kerülik őket, a szüleik pedig még egy kis időért könyörögnek. Végül Addie nevezik ki egészségesnek, és Evát eltűntnek nyilvánították. Csak, hogy nem tűnt el…

Az elmúlt három évben Eva ragaszkodott ahhoz, ami maradt az életéből. Csak Addie tudja, hogy a lány még mindig ott van, a testükbe ragadva. Aztán egy napon rájönnek, hogy talán Eva is újra előjöhet. A kockázat elképzelhetetlen – a hibrideket veszélynek tekintik a társadalomra, és ha elkapják őket, Addie-t és Evát bezárják. És mégis… csakhogy mosolyoghasson, hogy megpördülhessen vagy beszélhessen Eva megtenne bármit.

Gondolatok: Sokan mondanák, hogy jajj, olyan, mint a Burok, és azoknak üzenem, hogy Burok előtt is létezett ez a téma. Viszont ami itt újítás, hogy egy fiú és egy lány vannak egy testben, és már a fülszövegből is olyan keserédes hangulat sugárzik, nem mellesleg remek kritikákat kapott, ezért nagyon várom, és reménykedem, hogy nem a tömeg tini ifjúsági romantikus regén

Megjegyzések

  1. A Ten esetében gyanús, hogy nagyon-nagyon Tíz kicsi négeres lesz. :D Nehéz elképzelnem, hogyan tudja azt a témát úgy újraírni valaki, hogy tetsszen annyira, mint az eredeti. A Butter meg a What's Left of Me viszont érdekelnének. Utóbbinak ANNYIRA KIRÁLY a borítója. :D

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. @WildWorld: Na igen, a Tentől nem várok sokat, mert a tinikrimik már csak ilyenek. :D Bár a Slide-ot kifejezetten szerettem. De majd elválik, milyen lesz.
      A Butternek meg tök örülök, hogy jön magyarul. :) Cicerónál ezt szeretem, hogy vannak komoly könyveik is. A What's Left of Me-ről meg annyit áradoztak a kritikák, hogy valami nagyon egyedit várok, csak nehogy koppanjak. :D

      Törlés
  2. Az ég áldja meg a Cicerót! :) Bár megjegyezném, utálom a vajat, nem tudom, végig tudok-e olvasni valamit, aminek így hívják a főhősét, és még a borítóján is ott van. :D
    Viszont a What's Left of Me-t nagyon várom. Gyönyörű a borítója, és rajongok az egy test, két lélek alapfelállásért. De ez meg ha nem jön magyarul, bajban leszek, angol könyvekkel nagyokat szoktam hasalni, de hátha ez azon kevesek közé kerül, amelyeket sikerül elsőre végigolvasnom.

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Lauren Beukes: Tündöklő lányok

Hogy akadtam rá:   Szeretem az írónőt. Úgy általában az egészről:   Harper Curtis az 1930-as években tengeti unalmas napjait egészen addig, amíg egy véletlen folytán rátalál a Házra, ami értelmet ad az életének. Furcsán hívja magához ez a rejtélyes Ház és odabent nem csak egy hullát talál, hanem egy szobát, ahol nevek várják, és egyből, zsigeri módon tudja, mit kell tennie ezekkel a lányokkal. Az 1970-es években cseperedő kislány, Kirby, pedig nem is sejti mekkora veszélynek van kitéve, amikor egy különös férfi megkörnyékezi, hogy egy játék pónit adjon neki. Sőt, később sem veszi észre a lány, hogy ugyanez a férfi követi élete folyamán, meglepően az öregedés minden jele nélkül. Szóval Lauren Beukes − akitől egy rendesen összerakott krimit olvastam csak − és sorozatgyilkosok meg az időutazás, ráadásul mindennek középpontjában egy rejtélyes ház áll! Úgy gondoltam, ennél izgalmasabb és hátborzongatóbb könyvet most nem is választhatok! És mekkorát tévedtem… Sajnálatos módon is

Steven Rowley: Lily és a polip

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   Ted Flask noha rendelkezik emberi barátokkal, mégis a legjobb barátjának Lilyt mondhatja, aki történetesen egy idős tacskó. Megvan a saját kis rituáléjuk: Minden csütörtökön kibeszélik a helyes pasikat, péntekenként társasoznak, vasárnaponként pizzát esznek. Tednek ez az élet tökéletesen megfelel, még ha éppenséggel a pszichológusa próbál rámutatni, hogy miért is ódzkodik a férfi a randizástól egy rosszul elsült kapcsolata után. Egészen addig minden nyugodt is, amíg meg nem jelenik a polip Lily fején és az életét nem követeli. Alapvetően nem szeretem az állatos történeteket, noha magukat az állatokat imádom, mégis úgy érzem, hogy sokszor az ilyen könyvek csak olcsó húzásként választják az állatos témát, hiszen attól nagyon könnyen elérzékenyülnek az állatbarát szívek. Valamiért viszont mégis úgy éreztem, hogy a Lily és a polip más lesz és amikor belelapoztam, már az első pár oldalon ére

Paul Tremblay: Szellemek a fejben

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   A Barrett család élete összeomlik, amikor az egyik lányuk, Marjorie skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Mivel az orvosi kezelés úgy tűnik, nem használ, a családapa a hitébe menekülve a helyi paphoz fordul, aki pedig ördögűzést javasol. A család anyagi gondjai megoldása végett pedig beleegyeznek, hogy valóságshow-ként közvetítsék az egészet. Viszont az egész tragédiába torkollik, amiről tizenöt év után, Meredith, Marjorie kishúga nyilatkozik egy bestseller írónak. Noha a szimpla horrorok nem az én asztalom, az ördögűzés témája mindig is érdekelt, ezért kétség sem férhetett hozzá, hogy ez a könyv azonnal a várólistámra kerül. Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam − borzongató horror −, viszont annyira a bőröm alá kúszott a könyv, hogy abszolút nem csalódtam. A Szellemek a fejben ereje abban rejlik, hogy igazából egy kommentár a horror műfaj egészére, és ezáltal egy nagyon intellige