Ugrás a fő tartalomra

Nalini Singh: Angyalvér

Hogy akadtam rá: Ivett beszélt rá. :D

Úgy általában az egészről: Elena Deveraux a legjobb vámpírvadász, ezt ő is tudja, éppen ezért béreli fel őt az egyik világot irányító arkangyal, Raphael egy lehetetlen küldetésre, nem vámpírt kell főhősünknek levadásznia, hanem egy rossz útra tért angyalt. De Raphael sem egy átlagos angyal, persze, hogy vonzó, veszélyes és kegyetlen is.

Kicsit gondban vagyok, hol is kezdjem a kritikámat. Legszívesebben mindenkinek ajánlanám a kötetet, hiszen tényleg jól megírt fantasyval van dolgunk, de ugyanakkor ez a tipikus 18 karikás történet.

Kezdjük ott, hogy ami magával ragadott, az a világ felépítése, nagyon tetszett az egész kidolgozottsága, és tényleg nem csak összedobott valami hülyeséget Singh, amit láthatunk néhány fantasyban. Volt olyan könyv, ahol utáltam az angyalok-vámpírok közötti viszonyt, hiszen gyerekesen/bénán volt megmagyarázva, és ebben rejlik Singh sikere, hogy sikerül ezt úgy elénk raknia, hogy egyből elfogadjuk és elhisszük.

Valahol említették, hogy a szereplő idegesítő, és nem szerethető, és ennyiben volt előnyöm, hogy nekem teljesen szimpatikus volt Elena és Raphael karaktere is, és mivel az ő szemszögükből látjuk a történet nagy részét, ezért tudtam élvezni. Elena a tipikus kemény csaj, amolyan Anita Blake, nem éppen jó családi múlttal és az ilyen karakterek mindig is vonzottak, és Singh szépen, kereken megformáz mindenkit.

Az, ami esetleg levonhat a könyv értékéből az az, hogy a fülszöveg megtévesztő, ez nem nyomozós könyv, nem akciódús, ez erotikus fantasy. Ha megnézi az ember Singh másik sorozatának borítóit (igen, félmeztelen pasik), akkor láthatjuk, milyen stílusban ír az írónő. Tehát a főszál inkább az erotika, mintsem a nyomozás, és ez az első felében még nem is zavart, csak amikor már a háromnegyede eltelt és még mindig nem történt számomra semmi lényeges. Viszont a gyilkosságok és az erotika miatt teljesen 18-as a történet, így aki ezeket nem szereti, az kerülje el a kötetet.

Kérdezhetitek, hogy ha szeretem az Anita Blake-et, az erotikus fantasyt, akkor miért adtam csak négy pontot rá? Szerintem a történet felépítésével van egy pici gond, mármint, hogy nekem például jobban tetszett volna, ha a szexes huzavona közben is történik valami, ami a nyomozást elősegíti, így olyan aránytalannak éreztem a felépítést. Plusz a világfelépítésében egyetlen egy apró mozzanat nem tetszett, és az az angyalpor. De hát ennyi legyen a legnagyobb gondja, attól függetlenül élvezhető erotikus fantasy történet. Csak... csak én hirtelennek éreztem a két főszereplő között a szerelem kinyilatkoztatását, ha azt mondják, hogy ez csak testi vonzódás, és mindenáron össze akarnak feküdni, és az egész erről szól, valami fékezhetetlen vágyról, aláírom, elfogadom. De nem kellett volna bele szerintem még a szerelem szál, ez az én személyes ízlésemnek sok. (Vagyis másnak tetszhet, de én szeretem, ha jobban megismerik egymást a szereplők, ez van, ilyen vagyok romantika és szerelem téren.)

Röviden, aki Anita Blake után vágyik valamire, vagy egy kis angyalos erotikára, azoknak tökéletes ez a könyv, mert Singh rendkívül jól bánik a szavakkal. Aki nyomozós, vámpírölős könyvre vágyik, azok csalódhatnak. Mindenesetre a történet még nyitott, és jóval akciódúsabb részek elé nézhetünk a kellemes szereplőgárdával, amit nagyon várok.

Kedvenc karakter: Illium, Méreg, Raphael, Elena

Ami kifejezetten tetszett: a világ felépítése

Ami nem tetszett: angyalpor, a szerelem

A történet: 4/5 pontból

A karakterek: 5/5 pontból

A borító: 4/5 pontból

Megjegyzések

  1. Én mondtam h tetszeni fog :D. És jó h most már te is várod velem a következő részt!

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Top 10: Kedvenc disztópiás/poszt-apokaliptikus regény

A LISTA FOLYAMATOSAN FRISSÜL! (utoljára frissítve 2016. május 22 .) 10. James Dashner: Az útvesztő (ifjúsági, 3 részes sorozat) Thomas egy hideg, sötét liftben tér magához, s az egyetlen dolog, amire emlékszik, az a keresztneve. Minden más eltűnt az emlékezetéből. Amikor a lift ajtaja kinyílik, Thomas a Tisztáson találja magát egy csapat srác között. A Tisztáson élő fiúk mindennap Futárokat küldenek a lakóhelyüket körbeölelő Útvesztőbe, amelyet nehéz kiismerni, mivel a falai minden éjjel elmozdulnak. Thomas, az utolsóként érkező újonc számára egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy az Útvesztő egy kód, ami megfejtésre vár. Úgy dönt tehát, hogy ő is Futár lesz. Annak viszont, hogy a megfejtés közelébe kerüljön, komoly ára van: például olyan lényekkel is találkoznia kell, akik elől mindenki más menekül. EGYSZER CSAK MINDEN MEGVÁLTOZIK… …megérkezik a Tisztásra az egyetlen lány, Teresa, aki nemcsak Thomasra lesz nagy hatással, hanem az egész csapat sorsára is. James Dashner tril

V. C. Andrews: Virágok a Padláson

Hogy akadtam rá: Mivel fura érdeklődési köröm van, sokszor belebotlottam ebbe a könyvbe, végül egy német lány javasolta, hogy olvassam el (egyezik az ízlésünk), mivel úgy gondolta, hogy imádnám. Úgy általában az egészről: Adott nekünk a Dollangager család, akik abszolút tökéletesek. Ott van Corrine, a gyönyörű anya, Christopher, a szerető család apa, ifjabbik Christopher, az okos báty, Catherine, a főhősünk, aki balerina akar lenni, és két kisebb iker Cory és Carrie. Igen, a család, mint látjuk imádja a C betűs kezdőneveket. Mind gyönyörűek, mind szőkék és kék szeműek, a szomszédok Dresden babáknak hívják őket, irigylésre méltó életük van. Ha anyuci egy kicsit túl sokat is törődik a külsejével, ugyan mi az, hiszen szeret itt mindenki mindenkit. Ám egy napon a családfő autóbalesetben meghal, és innentől kezdve a tökéletes családi idill megtörik. Édesanyjuk picit összeomlik, de hát ez várható is, végül a szüleihez fordul, és sok-sok levél után a vonakodó nagyszülők készek arra, hogy b

Cassandra Clare: Clockwork Angel - Az Angyal

Hogy akadtam rá: Clare mániás vagyok a fanficjei óta. Úgy általában az egészről: Íme az Infernal Devices 1. része, az új Árnyvadász trilógia, amire annyira vártunk az Üvegváros után. Ismerjük Clare stílusát és szeretjük, ezért nagy volt az elvárás, főleg ugye pasi karakter szinten. De úgy írom le a kritikát, hogy mindenki értse, hiszen ez a kötet is ilyen, nem kell feltétlen előtte olvasni a Végzet Ereklyéit. 1878-at írunk, és a prológusban már találkozunk Willel és Jemmel a két férfi szereplőnkkel, akik nem mások, mint Árnyvadászok, azaz félangyal félember démonvadászok. Most is épp démonvadásznak, miközben egy rejtélyes gyilkosságba botlanak, ami után el is kezdenek nyomozni. Eközben Tessa Gray, ami igazi főszereplőnk megérkezik Londonba, mivel a nagynénje meghalt, és amellett is árva, már nem maradt más neki a világon, csak a bátyja. Igen ám, de hamar rá kell jönnie, hogy a bátyját, Nathanielt elrabolták a Sötét Nővérek névre hallgató warlockok. (Warlockok = féldémonok, akik