Ugrás a fő tartalomra

Nalini Singh: Angyalvér

Hogy akadtam rá: Ivett beszélt rá. :D

Úgy általában az egészről: Elena Deveraux a legjobb vámpírvadász, ezt ő is tudja, éppen ezért béreli fel őt az egyik világot irányító arkangyal, Raphael egy lehetetlen küldetésre, nem vámpírt kell főhősünknek levadásznia, hanem egy rossz útra tért angyalt. De Raphael sem egy átlagos angyal, persze, hogy vonzó, veszélyes és kegyetlen is.

Kicsit gondban vagyok, hol is kezdjem a kritikámat. Legszívesebben mindenkinek ajánlanám a kötetet, hiszen tényleg jól megírt fantasyval van dolgunk, de ugyanakkor ez a tipikus 18 karikás történet.

Kezdjük ott, hogy ami magával ragadott, az a világ felépítése, nagyon tetszett az egész kidolgozottsága, és tényleg nem csak összedobott valami hülyeséget Singh, amit láthatunk néhány fantasyban. Volt olyan könyv, ahol utáltam az angyalok-vámpírok közötti viszonyt, hiszen gyerekesen/bénán volt megmagyarázva, és ebben rejlik Singh sikere, hogy sikerül ezt úgy elénk raknia, hogy egyből elfogadjuk és elhisszük.

Valahol említették, hogy a szereplő idegesítő, és nem szerethető, és ennyiben volt előnyöm, hogy nekem teljesen szimpatikus volt Elena és Raphael karaktere is, és mivel az ő szemszögükből látjuk a történet nagy részét, ezért tudtam élvezni. Elena a tipikus kemény csaj, amolyan Anita Blake, nem éppen jó családi múlttal és az ilyen karakterek mindig is vonzottak, és Singh szépen, kereken megformáz mindenkit.

Az, ami esetleg levonhat a könyv értékéből az az, hogy a fülszöveg megtévesztő, ez nem nyomozós könyv, nem akciódús, ez erotikus fantasy. Ha megnézi az ember Singh másik sorozatának borítóit (igen, félmeztelen pasik), akkor láthatjuk, milyen stílusban ír az írónő. Tehát a főszál inkább az erotika, mintsem a nyomozás, és ez az első felében még nem is zavart, csak amikor már a háromnegyede eltelt és még mindig nem történt számomra semmi lényeges. Viszont a gyilkosságok és az erotika miatt teljesen 18-as a történet, így aki ezeket nem szereti, az kerülje el a kötetet.

Kérdezhetitek, hogy ha szeretem az Anita Blake-et, az erotikus fantasyt, akkor miért adtam csak négy pontot rá? Szerintem a történet felépítésével van egy pici gond, mármint, hogy nekem például jobban tetszett volna, ha a szexes huzavona közben is történik valami, ami a nyomozást elősegíti, így olyan aránytalannak éreztem a felépítést. Plusz a világfelépítésében egyetlen egy apró mozzanat nem tetszett, és az az angyalpor. De hát ennyi legyen a legnagyobb gondja, attól függetlenül élvezhető erotikus fantasy történet. Csak... csak én hirtelennek éreztem a két főszereplő között a szerelem kinyilatkoztatását, ha azt mondják, hogy ez csak testi vonzódás, és mindenáron össze akarnak feküdni, és az egész erről szól, valami fékezhetetlen vágyról, aláírom, elfogadom. De nem kellett volna bele szerintem még a szerelem szál, ez az én személyes ízlésemnek sok. (Vagyis másnak tetszhet, de én szeretem, ha jobban megismerik egymást a szereplők, ez van, ilyen vagyok romantika és szerelem téren.)

Röviden, aki Anita Blake után vágyik valamire, vagy egy kis angyalos erotikára, azoknak tökéletes ez a könyv, mert Singh rendkívül jól bánik a szavakkal. Aki nyomozós, vámpírölős könyvre vágyik, azok csalódhatnak. Mindenesetre a történet még nyitott, és jóval akciódúsabb részek elé nézhetünk a kellemes szereplőgárdával, amit nagyon várok.

Kedvenc karakter: Illium, Méreg, Raphael, Elena

Ami kifejezetten tetszett: a világ felépítése

Ami nem tetszett: angyalpor, a szerelem

A történet: 4/5 pontból

A karakterek: 5/5 pontból

A borító: 4/5 pontból

Megjegyzések

  1. Én mondtam h tetszeni fog :D. És jó h most már te is várod velem a következő részt!

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Lauren Beukes: Tündöklő lányok

Hogy akadtam rá:   Szeretem az írónőt. Úgy általában az egészről:   Harper Curtis az 1930-as években tengeti unalmas napjait egészen addig, amíg egy véletlen folytán rátalál a Házra, ami értelmet ad az életének. Furcsán hívja magához ez a rejtélyes Ház és odabent nem csak egy hullát talál, hanem egy szobát, ahol nevek várják, és egyből, zsigeri módon tudja, mit kell tennie ezekkel a lányokkal. Az 1970-es években cseperedő kislány, Kirby, pedig nem is sejti mekkora veszélynek van kitéve, amikor egy különös férfi megkörnyékezi, hogy egy játék pónit adjon neki. Sőt, később sem veszi észre a lány, hogy ugyanez a férfi követi élete folyamán, meglepően az öregedés minden jele nélkül. Szóval Lauren Beukes − akitől egy rendesen összerakott krimit olvastam csak − és sorozatgyilkosok meg az időutazás, ráadásul mindennek középpontjában egy rejtélyes ház áll! Úgy gondoltam, ennél izgalmasabb és hátborzongatóbb könyvet most nem is választhatok! És mekkorát tévedtem… Sajnálatos módon is

Steven Rowley: Lily és a polip

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   Ted Flask noha rendelkezik emberi barátokkal, mégis a legjobb barátjának Lilyt mondhatja, aki történetesen egy idős tacskó. Megvan a saját kis rituáléjuk: Minden csütörtökön kibeszélik a helyes pasikat, péntekenként társasoznak, vasárnaponként pizzát esznek. Tednek ez az élet tökéletesen megfelel, még ha éppenséggel a pszichológusa próbál rámutatni, hogy miért is ódzkodik a férfi a randizástól egy rosszul elsült kapcsolata után. Egészen addig minden nyugodt is, amíg meg nem jelenik a polip Lily fején és az életét nem követeli. Alapvetően nem szeretem az állatos történeteket, noha magukat az állatokat imádom, mégis úgy érzem, hogy sokszor az ilyen könyvek csak olcsó húzásként választják az állatos témát, hiszen attól nagyon könnyen elérzékenyülnek az állatbarát szívek. Valamiért viszont mégis úgy éreztem, hogy a Lily és a polip más lesz és amikor belelapoztam, már az első pár oldalon ére

Paul Tremblay: Szellemek a fejben

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   A Barrett család élete összeomlik, amikor az egyik lányuk, Marjorie skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Mivel az orvosi kezelés úgy tűnik, nem használ, a családapa a hitébe menekülve a helyi paphoz fordul, aki pedig ördögűzést javasol. A család anyagi gondjai megoldása végett pedig beleegyeznek, hogy valóságshow-ként közvetítsék az egészet. Viszont az egész tragédiába torkollik, amiről tizenöt év után, Meredith, Marjorie kishúga nyilatkozik egy bestseller írónak. Noha a szimpla horrorok nem az én asztalom, az ördögűzés témája mindig is érdekelt, ezért kétség sem férhetett hozzá, hogy ez a könyv azonnal a várólistámra kerül. Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam − borzongató horror −, viszont annyira a bőröm alá kúszott a könyv, hogy abszolút nem csalódtam. A Szellemek a fejben ereje abban rejlik, hogy igazából egy kommentár a horror műfaj egészére, és ezáltal egy nagyon intellige