Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #3

Meg is hoztam a következő heti Gigi számára érdekes megjelenések listáját, ami most felettébb rövid, de legalább lesz időm bepótolni pár könyvet. :D A poszt természetesen a Magyar Blogger Rovatok miatt született meg. Íme:

Cassandra Clare: City of Lost Souls (Végzet Ereklyéi 5.) – megjelenés: május 8.

Lilith-et, a démont megölték, és Jace-t felszabadították a fogságából. De amikor az Árnyvadászok megérkeztek, hogy megmentsék őt, csak vért és törött üveget találtak. Nem csak az a fiú tűnt el, akibe Clary szerelmes, de az is, akit utál, Sebastian, Valentine fia: a fia, aki eltökélte, hogy neki sikerülni fog, ami az apjának nem, hogy térdre kényszerítse az Árnyvadászokat.

A Klávé egyetlen varázsigéje sem tudja megidézni, vagy megkeresni a fiúkat, de Jace nem tud távol maradni – Clarytől nem. Amikor ismét találkoznak, Clary rájön, milyen rémtettet hajtott végre Lilith mágiája – Jace már nem az a fiú, akibe beleszeretett. Ő és Sebastian össze vannak kötve, és Jace azzá vált, amitől a legjobban félt: Valentine gonoszságának igazi szolgájává. A Klávé eltökélte, hogy megölik Sebastiant, de nincs rá mód, hogy megsebezzék az egyik fiút, és ne haljon meg a másik is vele együtt. Vajon az Árnyvadászok tétováznak, hogy megöljék azt, aki közülük való?

Csak Clary és Jace barátai és családja hiszik, hogy Jace-t még megmenthetik – és hogy az Árnyvadászok jövőjének sorsa ezen a megmentésen múlik. Szembe kell szállniuk a Klávéval és egyedül kell lecsapniuk. Alecnek, Magnusnak, Simonnak és Isabelle-nek össze kell fognia, hogy megmentsék Jace-t: alkudoznak a veszedelmes Tündérkirálynővel, alkut kötnek démonokkal, és végül a Vasnővérekhez fordulnak, a visszahúzódva élő és könyörtelen Árnyvadász fegyvergyárosokhoz, akik azt mondják, hogy nincs olyan fegyver a világon, ami el tudja választani Sebastian és Jace kötelékét. Az egyetlen esélyük, hogy felszabadítsák Jace-t, ha szembeszállnak a Mennyel és a Pokollal – ami bárki, vagy esetleg mindenki életébe kerülhet.

És ezt Clary nélkül kell megtenniük. Mert Clary a sötétség közepébe vetette magát, hogy teljesen egyedül egy veszélyes játékot űzzön. Ha veszít, nem csak a saját életét kockáztatja, de Jace lelkét is. Bármit hajlandó megtenni Jace-ért, de egyáltalán megbízhat a fiúban? Vagy tényleg odaveszett? Mi az az ár, ami már túl magas a szerelemért is?

Sötétség fenyegeti az Árnyadászokat a Végzet Ereklyék gyötrelmes ötödik részében.

Gondolatok: Noha, a negyedik részt falhoz vágtam, ebben Sebastian lesz, lesz, lesz, lesz, lesz! *ugrál a boldogságtól* Remélek jó sok Sebastian/Clary jelenetet, és tényleges angyalokat.

Alethea Kontis: Enchanted – megjelenés: május 8.

Nem könnyű a szürke és boldogtalan legfiatalabb testvérnek lenni a másik hat között, akiket mind a hét napjairól neveztek el. Vasárnap történetek írásába menekül, bár amit ír, szörnyű, de valósággá válnak.

Amikor Vasárnap találkozik egy elbájolt békával, aki a történetei felől érdeklődik, a ketten legjobb barátokká válnak. Ez a barátság pedig hamarosan valami varázslatossá válik. Egy este Vasárnap búcsúcsókot ad a békának, és elmegy, nem veszi észre, hogy a szerelme visszaváltoztatja a békát Rumbolddá, Arilland várományos örökösévé – a férfivá, akit Vasárna családja megvet.

A herceg visszatér a kastélyába, elszántan, hogy Vasárnap a férfiként is beleszeressen, ne csak a békaként. De Vasárnapot nem olyan egyszerű elbűvölni. Miért érez ilyen furcsa, erős vonzalmat a herceg iránt, akit alig ismer? És milyen titkok lapulnak a férfi és a lány múltjában?

Gondolatok: Maga a középkori felépítés nem vonz, de imádom a tündérmese átdolgozásokat, szóval remélem, kapok egy könnyed, vicces romantikus regényt.

Laini Taylor: Füst és csont leánya (Füst és csont leánya 1.) – megjelenés: május 10.

Egyszer volt, hol nem volt, történt egyszer, hogy egy angyal meg egy ördög egymásba szeretett. Nem lett jó vége. Így kezdődik a 17 éves Karou története. A valódi kék hajú lány Prágában él és rajzolni tanul, ám gyakran hiányzik az iskolából, mert időről időre távoli és veszélyes küldetéseket teljesít titokzatos és végtelenül rút nevelője, Kénkő parancsára. Kénkő boltjából kilépve ugyanis a világ legkülönbözőbb pontjain találja magát, és mindenhonnan fogakat kell vinnie Kénkőnek, aki kívánságteljesítő gyöngyökkel fizet a fogakért. Egy ilyen küldetésen méri össze Karou először az erejét Akivával, az emberfeletti szépségű szeráffal. Az első találkozást azonban több is követi a mai Prágában és más korokban, más világokban, mert tér és idő nem szab korlátot a kimérák és a szeráfok időtlen idők óta tartó könyörtelen küzdelmének. Hogy kik a kimérák, és kik a szeráfok? Kik az ördögök, és kik az angyalok? Jó-e a szép, és szép-e a jó? No és kicsoda valójában Karou, akinek a neve egy bizonyos nyelven azt jelenti, "Remény"? Lainie Taylor fantáziában, egészen eredeti ötletekben, kiszámíthatatlan fordulatokban és érzelmekben gazdag regényéből kiderül.

Gondolatok: Az angol megjelenés óta szemeztem ezzel a könyvvel, de sosem jutottam hozzá közel. Sok jót hallottam, az összes blogger isteníti, azt mondják elsöprően jó. Hát, ezek után remélem is, hogy valami extra jó könyvvel találom magam szemben. Rám férne valami jó angyalos könyv úgy igazán! (Plusz remélem, 10-én tényleg megjelenik.)

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Lauren Beukes: Tündöklő lányok

Hogy akadtam rá:   Szeretem az írónőt. Úgy általában az egészről:   Harper Curtis az 1930-as években tengeti unalmas napjait egészen addig, amíg egy véletlen folytán rátalál a Házra, ami értelmet ad az életének. Furcsán hívja magához ez a rejtélyes Ház és odabent nem csak egy hullát talál, hanem egy szobát, ahol nevek várják, és egyből, zsigeri módon tudja, mit kell tennie ezekkel a lányokkal. Az 1970-es években cseperedő kislány, Kirby, pedig nem is sejti mekkora veszélynek van kitéve, amikor egy különös férfi megkörnyékezi, hogy egy játék pónit adjon neki. Sőt, később sem veszi észre a lány, hogy ugyanez a férfi követi élete folyamán, meglepően az öregedés minden jele nélkül. Szóval Lauren Beukes − akitől egy rendesen összerakott krimit olvastam csak − és sorozatgyilkosok meg az időutazás, ráadásul mindennek középpontjában egy rejtélyes ház áll! Úgy gondoltam, ennél izgalmasabb és hátborzongatóbb könyvet most nem is választhatok! És mekkorát tévedtem… Sajnálatos módon is

Steven Rowley: Lily és a polip

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   Ted Flask noha rendelkezik emberi barátokkal, mégis a legjobb barátjának Lilyt mondhatja, aki történetesen egy idős tacskó. Megvan a saját kis rituáléjuk: Minden csütörtökön kibeszélik a helyes pasikat, péntekenként társasoznak, vasárnaponként pizzát esznek. Tednek ez az élet tökéletesen megfelel, még ha éppenséggel a pszichológusa próbál rámutatni, hogy miért is ódzkodik a férfi a randizástól egy rosszul elsült kapcsolata után. Egészen addig minden nyugodt is, amíg meg nem jelenik a polip Lily fején és az életét nem követeli. Alapvetően nem szeretem az állatos történeteket, noha magukat az állatokat imádom, mégis úgy érzem, hogy sokszor az ilyen könyvek csak olcsó húzásként választják az állatos témát, hiszen attól nagyon könnyen elérzékenyülnek az állatbarát szívek. Valamiért viszont mégis úgy éreztem, hogy a Lily és a polip más lesz és amikor belelapoztam, már az első pár oldalon ére

Paul Tremblay: Szellemek a fejben

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   A Barrett család élete összeomlik, amikor az egyik lányuk, Marjorie skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Mivel az orvosi kezelés úgy tűnik, nem használ, a családapa a hitébe menekülve a helyi paphoz fordul, aki pedig ördögűzést javasol. A család anyagi gondjai megoldása végett pedig beleegyeznek, hogy valóságshow-ként közvetítsék az egészet. Viszont az egész tragédiába torkollik, amiről tizenöt év után, Meredith, Marjorie kishúga nyilatkozik egy bestseller írónak. Noha a szimpla horrorok nem az én asztalom, az ördögűzés témája mindig is érdekelt, ezért kétség sem férhetett hozzá, hogy ez a könyv azonnal a várólistámra kerül. Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam − borzongató horror −, viszont annyira a bőröm alá kúszott a könyv, hogy abszolút nem csalódtam. A Szellemek a fejben ereje abban rejlik, hogy igazából egy kommentár a horror műfaj egészére, és ezáltal egy nagyon intellige