Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #5 és ½

Mivel feledékeny voltam (és valljuk be, meg kéne tanulnom használni a naptárat), ezért lemaradtam még jó pár e heti megjelenéssel, tehát pótolom. Éreztem ám, hogy túl kevés az az egy könyv, amit kiszemeltem. :D Tehát:
  

Martha Brockenbrough: Devine Intervention – megjelenés: június 1.

Van egy ősi legenda, mi szerint egy őrangyal időn és téren át utazott egy ember lányért, akit szeretett, és megölt mindenkit a mennyei fényből készült, csillogó kardjával, aki fenyegetni merte a lányt.

Ez nem az a történet.

Jerome Hancock Heidi Devine őrangyala. Vagy olyasmi. Inkább angyaltanonc, a Menny lélekrehabilitáló programjában elveszett tiniknek. És épp most akarják kirúgni, mert mindig ellóg a feladatai elől és túl sokszor sértette meg a Halottak Tíz Parancsolatát.

Eközben Heidi a gimnázium 11. osztályát kezdi, és arról ábrándozik, hogy művész lesz, de bekerült a kosárlabda csapatba, mert sokkal magasabb, mint akár egy felnőtt férfi. Amióta az eszét tudja egy hangot hall a fejében – aki Lynyrid Skynyrd énekel, rossz tanácsokat ad neki, de mégis az egyetlen társasága, amikor a leginkább magányosnak érzi magát.

Amikor az elképzelhetetlen megtörténik, ennek a két léleknek ki kell deríteni, hogy mit rontottak el, és hogy helyre tudják-e hozni, mielőtt Heidi ideje lejár és a lelke örökre elveszett.

Martha Brockenbrough első regénye vicces, szívszorító és reményteli, pokoli humorral és isteni írással.

Gondolatok: Úgy vagyok vele, hogy jó ifjúsági angyalos történettel még nem találkoztam, úgyhogy már nagyon vágyok rá. Bár kétlem, hogy ez a szó szoros értelmében az lenne, ugyanis egy könnyed, humoros történetre számítok. Néha ilyen is kell. :D

Byrony Pearce: Angel’s Fury – megjelenés: június 1.

"Éberen kezdtem álmodni. Emlékszem olyan zenére, amit sosem hallottam… Egy csomó új dolog van a fejemben, de elfelejtek dolgokat a saját életemből. Úgy érzem, mintha megszállnának."

Egy bukott angyal járja a földet, hogy elpusztítsa az emberiséget, a szeretetet gyűlöletté változtatja, a megbocsátást rágalmazássá és a reményt kétségbeeséssé. A pokol tüzén át jön el, hogy egy lányt kínozzon álmain keresztül. Mindig, ha Cassie Farrier megpróbál aludni, halál kísérti őt: Egy kis lány Zillah. A holokauszt áldozata. Kétségbeesésükben Cassie-t egy régi kúriába küldik kezelésre. Ott találkozik pont olyan gyerekekkel, mint ő. Beleértve Sethet is, aki valamiért annyira ismerősnek tűnik neki. A lány álma rémálommá válik – aztán valósággá.

Ebben a lenyűgöző, debütáló regényben a tehetséges, ifjú író vitákat kiváltó és elgondolkodtató témákat érint, amiket a tinédzserek átérezhetnek, beleértve az iskolai bántalmazást, és a kihasználást modern és történelmi környezetben. Mitológia, fantasy és való világi terror keverékével ez a könyv más, mint a többi.

Gondolatok: Bevallom, engem a borítója nem fogott meg, és nem tetszett. Aztán elolvastam a fülszöveget, és no lám, angyalok és démonok komoly témákkal. Ettől a könyvtől csodákat várok, hiszen, ha a holokausztot is érinteni akarja, ráadásul nem futólag, akkor nagyon jól ki kéne ezt dolgoznia. Mindenesetre nagyon várós!

Anna Waggener: Grim – megjelenés: június 1.

Amikor Erika egy rémisztő autóbaleset után felébred, valahol a föld és a Menny, élet és halál között találja magát. Nem akarja elfogadni Jeremiah segítségét, akiben nem biztos, hogy bízhat, még ha különösen tetszik is neki a fiú, és követi őt a lelkek komor városába. Nem biztos benne, hogy ki akar segíteni neki és ki akarja bántani. De mindenáron vissza akar jutni a gyerekéhez.

Shawn sosem gondolta volna, hogy majd neki kell Meganról, a húgáról és a felelőtlen nővéréről gondoskodni. És sosem képzelte, hogy majd egy kísértetekkel teli erdőben találják magukat, néha üldözik őket, néha meg akarják ölni őket, de egy biztos, sosem tudják, hogy merre is mennek.

A Grimmel a tehetséges Anna Waggener olyan helyekre kalauzol minket, ahol a mítosz valóság lesz, és ahol a család olyan könnyedén pusztíthat el, ahogy gondoskodik rólad, ahol a halál és az örökkévalóság találkozik.

Gondolatok: Elég komolynak tűnik a könyv, és ifjúsági regény, mégis van benne felnőtt narrátor. Ezzel nem tudom, mit lehet kezdeni, de mindenesetre egy komoly, elgondolkodtató hangvételű, mitológiával teli könyvet várok. El tudnám képzelni, hogy különféle lények vadásszák őket az erdőben.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Lauren Beukes: Tündöklő lányok

Hogy akadtam rá:   Szeretem az írónőt. Úgy általában az egészről:   Harper Curtis az 1930-as években tengeti unalmas napjait egészen addig, amíg egy véletlen folytán rátalál a Házra, ami értelmet ad az életének. Furcsán hívja magához ez a rejtélyes Ház és odabent nem csak egy hullát talál, hanem egy szobát, ahol nevek várják, és egyből, zsigeri módon tudja, mit kell tennie ezekkel a lányokkal. Az 1970-es években cseperedő kislány, Kirby, pedig nem is sejti mekkora veszélynek van kitéve, amikor egy különös férfi megkörnyékezi, hogy egy játék pónit adjon neki. Sőt, később sem veszi észre a lány, hogy ugyanez a férfi követi élete folyamán, meglepően az öregedés minden jele nélkül. Szóval Lauren Beukes − akitől egy rendesen összerakott krimit olvastam csak − és sorozatgyilkosok meg az időutazás, ráadásul mindennek középpontjában egy rejtélyes ház áll! Úgy gondoltam, ennél izgalmasabb és hátborzongatóbb könyvet most nem is választhatok! És mekkorát tévedtem… Sajnálatos módon is

Steven Rowley: Lily és a polip

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   Ted Flask noha rendelkezik emberi barátokkal, mégis a legjobb barátjának Lilyt mondhatja, aki történetesen egy idős tacskó. Megvan a saját kis rituáléjuk: Minden csütörtökön kibeszélik a helyes pasikat, péntekenként társasoznak, vasárnaponként pizzát esznek. Tednek ez az élet tökéletesen megfelel, még ha éppenséggel a pszichológusa próbál rámutatni, hogy miért is ódzkodik a férfi a randizástól egy rosszul elsült kapcsolata után. Egészen addig minden nyugodt is, amíg meg nem jelenik a polip Lily fején és az életét nem követeli. Alapvetően nem szeretem az állatos történeteket, noha magukat az állatokat imádom, mégis úgy érzem, hogy sokszor az ilyen könyvek csak olcsó húzásként választják az állatos témát, hiszen attól nagyon könnyen elérzékenyülnek az állatbarát szívek. Valamiért viszont mégis úgy éreztem, hogy a Lily és a polip más lesz és amikor belelapoztam, már az első pár oldalon ére

Paul Tremblay: Szellemek a fejben

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   A Barrett család élete összeomlik, amikor az egyik lányuk, Marjorie skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Mivel az orvosi kezelés úgy tűnik, nem használ, a családapa a hitébe menekülve a helyi paphoz fordul, aki pedig ördögűzést javasol. A család anyagi gondjai megoldása végett pedig beleegyeznek, hogy valóságshow-ként közvetítsék az egészet. Viszont az egész tragédiába torkollik, amiről tizenöt év után, Meredith, Marjorie kishúga nyilatkozik egy bestseller írónak. Noha a szimpla horrorok nem az én asztalom, az ördögűzés témája mindig is érdekelt, ezért kétség sem férhetett hozzá, hogy ez a könyv azonnal a várólistámra kerül. Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam − borzongató horror −, viszont annyira a bőröm alá kúszott a könyv, hogy abszolút nem csalódtam. A Szellemek a fejben ereje abban rejlik, hogy igazából egy kommentár a horror műfaj egészére, és ezáltal egy nagyon intellige