Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #5

Nos a könyvheti nagy megjelenésdömping előtt van még egy hetünk, így most ismét csak egy könyvet tudok felmutatni, amit nagyon várok. (Ne féljetek, a következő poszt majd kilométeres lesz. :D)

J. A. London: Darkness Before Dawn (Darkness Before Dawn 1.) - megjelenés: május 29.

Ez az izgalmas új trilógia első része ötvözi a fantasy és a disztópiás történetek legjobb jellemzőit egy világban, ahol a háborúnak már vége. És a vámpírok nyertek.

Az emberek a fallal körbevett városaikban gyülekeznek, vért adományoznak a védelemért cserébe. De még így sem garantálható a biztonság. Dawn elvesztette az egész családját és most vonakodva, de Valentine nagyúr nagyköveteként dolgozik, aki a leghatalmasabb vámpír a környéken. Amíg nem találkozik Victorral, Valentine fiával, nem is gondolja, hogy nem minden vámpír szörnyeteg…

A Darkness Before Dawn új történet magukkal ragadó karaterekkel, kiszámíthatatlan fordulatokkal, bámulatos helyszínekkel és elbűvölő stílussal. J. A. London írói álnév alatt a tehetséges anya-fia csapata olyan trilógiát ír, ami tökéletes a True Blood, az Éjszaka háza és a Morganville-i vámpírok rajongói számára.

Gondolatok: Ajjajj, miért utálják előre kint ezt a könyvet? Mert vámpír-disztópia, és bizony az annyira, de annyira egyedi, hogy senki nem írhat olyat, csak most Julie Kagawa, sőt még esetleg Andrew Fukuda, de hogy mer még valaki ilyet írni? Ez egy nagy sületlenség, mert a vámpír-disztópia témát fogadjunk, hogy már rengetegen feldolgozták, elég a 2011-es Pap című filmre gondolni, ami képregény alapján készült. Tehát, mi a következő, amiért ezt utálják? HOGY MER FEKETE RUHÁS LÁNYOS BORÍTÓT LELOPNI A FALLENRŐL?! El kell áruljam, hogy egy lány csinált képet, meg is szerkesztette, az került majd később a Fallen borítójára, mert megvették. Ugyan már, nehogy más ne csinálhasson olyan borítót?

Szóval engem ezek a gyenge kifogások nem érdekelnek: Disztópia is, fantasy is, én élni-halni fogok a vámpírokért 60 éves koromban is, szóval jöhet. Amitől félek... Ez a reklámszöveg elég hatásvadász... Ilyen csavarok, olyan elbűvölő stílus, a történetre kéne inkább koncentrálni, nem erre a fellengzős jelzőkre, amitől az ember életkedve is elmegy. És akkor a végére bedobnak még három jól ismert vámpíros sorozatot, AMI TELJESEN MÁS KATEGÓRIA. A True Blood felnőtt limonádé, az Éjszaka háza tini pornó ponyva, a Morganville-i vámpírok pedig humorkönyv. Nos akkor ez milyen lehet? Pornós humor? :D Ezért nem szabad más könyvcímével vagdalkozni reklámokban.

Ami miatt viszont érdekes lehet, hogy anya-fia csapat írja... Remélem, hogy a fiú tényező miatt lesz benne akció és vér is, és nem írom le csak azért, mert túl szép a borítója, hogy igaz legyen. :D Meglátjuk, mennyire bukom bele ebbe a pozitív hozzáállásba.

A cikk a Magyar blogger rovatok miatt jött létre, és ha további remek várólistás újdonságokkal akartok megismerkedni, nézzetek be FantYAstic Volumeshoz is.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Top 10: Kedvenc disztópiás/poszt-apokaliptikus regény

A LISTA FOLYAMATOSAN FRISSÜL! (utoljára frissítve 2016. május 22 .) 10. James Dashner: Az útvesztő (ifjúsági, 3 részes sorozat) Thomas egy hideg, sötét liftben tér magához, s az egyetlen dolog, amire emlékszik, az a keresztneve. Minden más eltűnt az emlékezetéből. Amikor a lift ajtaja kinyílik, Thomas a Tisztáson találja magát egy csapat srác között. A Tisztáson élő fiúk mindennap Futárokat küldenek a lakóhelyüket körbeölelő Útvesztőbe, amelyet nehéz kiismerni, mivel a falai minden éjjel elmozdulnak. Thomas, az utolsóként érkező újonc számára egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy az Útvesztő egy kód, ami megfejtésre vár. Úgy dönt tehát, hogy ő is Futár lesz. Annak viszont, hogy a megfejtés közelébe kerüljön, komoly ára van: például olyan lényekkel is találkoznia kell, akik elől mindenki más menekül. EGYSZER CSAK MINDEN MEGVÁLTOZIK… …megérkezik a Tisztásra az egyetlen lány, Teresa, aki nemcsak Thomasra lesz nagy hatással, hanem az egész csapat sorsára is. James Dashner tril

V. C. Andrews: Virágok a Padláson

Hogy akadtam rá: Mivel fura érdeklődési köröm van, sokszor belebotlottam ebbe a könyvbe, végül egy német lány javasolta, hogy olvassam el (egyezik az ízlésünk), mivel úgy gondolta, hogy imádnám. Úgy általában az egészről: Adott nekünk a Dollangager család, akik abszolút tökéletesek. Ott van Corrine, a gyönyörű anya, Christopher, a szerető család apa, ifjabbik Christopher, az okos báty, Catherine, a főhősünk, aki balerina akar lenni, és két kisebb iker Cory és Carrie. Igen, a család, mint látjuk imádja a C betűs kezdőneveket. Mind gyönyörűek, mind szőkék és kék szeműek, a szomszédok Dresden babáknak hívják őket, irigylésre méltó életük van. Ha anyuci egy kicsit túl sokat is törődik a külsejével, ugyan mi az, hiszen szeret itt mindenki mindenkit. Ám egy napon a családfő autóbalesetben meghal, és innentől kezdve a tökéletes családi idill megtörik. Édesanyjuk picit összeomlik, de hát ez várható is, végül a szüleihez fordul, és sok-sok levél után a vonakodó nagyszülők készek arra, hogy b

J. M. Barrie: Pán Péter

Hogy akadtam rá: Egyszer volt, hol nem volt sorozat rajongója vagyok és ott beleszerettem Pán Péterbe. Úgy általában az egészről: „Nem létezett náluk boldogabb család, amíg meg nem érkezett Pán Péter.” Ilyen és hasonló baljóslatú mondatok tűzdelik a szöveget, míg megismerjük az átlagos, angol családot, Darlingékat. Nincs túl sok pénzük, a felnőttek házassága nem éppen szerelmen alapul, de van három gyerekük, akik nagyszerű képzelőerővel rendelkeznek. Mrs. Darling, miközben a szokásos anyai teendőket végzi és rendbe teszi esténként a gyermekei elméjét, Wendy, egyetlen lánya képzeletében meglát egy fura nevet, Pán Péterét. Bár a gyerekek váltig állítják, hogy sosem látták Pétert, és a szülők megrögzötten hiszik, hogy ez valami kiskori képzelgés, mégis Mrs. Darling, mintha maga is emlékezne Péterre. Aztán egyik este megjelenik egy levelekbe öltözött fiú, és szerencsétlenül elveszti az árnyékát, amit végül Wendy segít neki visszarakni. Péter, mivel annyira lenyűgözi a lány, ú