Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #5

Nos a könyvheti nagy megjelenésdömping előtt van még egy hetünk, így most ismét csak egy könyvet tudok felmutatni, amit nagyon várok. (Ne féljetek, a következő poszt majd kilométeres lesz. :D)

J. A. London: Darkness Before Dawn (Darkness Before Dawn 1.) - megjelenés: május 29.

Ez az izgalmas új trilógia első része ötvözi a fantasy és a disztópiás történetek legjobb jellemzőit egy világban, ahol a háborúnak már vége. És a vámpírok nyertek.

Az emberek a fallal körbevett városaikban gyülekeznek, vért adományoznak a védelemért cserébe. De még így sem garantálható a biztonság. Dawn elvesztette az egész családját és most vonakodva, de Valentine nagyúr nagyköveteként dolgozik, aki a leghatalmasabb vámpír a környéken. Amíg nem találkozik Victorral, Valentine fiával, nem is gondolja, hogy nem minden vámpír szörnyeteg…

A Darkness Before Dawn új történet magukkal ragadó karaterekkel, kiszámíthatatlan fordulatokkal, bámulatos helyszínekkel és elbűvölő stílussal. J. A. London írói álnév alatt a tehetséges anya-fia csapata olyan trilógiát ír, ami tökéletes a True Blood, az Éjszaka háza és a Morganville-i vámpírok rajongói számára.

Gondolatok: Ajjajj, miért utálják előre kint ezt a könyvet? Mert vámpír-disztópia, és bizony az annyira, de annyira egyedi, hogy senki nem írhat olyat, csak most Julie Kagawa, sőt még esetleg Andrew Fukuda, de hogy mer még valaki ilyet írni? Ez egy nagy sületlenség, mert a vámpír-disztópia témát fogadjunk, hogy már rengetegen feldolgozták, elég a 2011-es Pap című filmre gondolni, ami képregény alapján készült. Tehát, mi a következő, amiért ezt utálják? HOGY MER FEKETE RUHÁS LÁNYOS BORÍTÓT LELOPNI A FALLENRŐL?! El kell áruljam, hogy egy lány csinált képet, meg is szerkesztette, az került majd később a Fallen borítójára, mert megvették. Ugyan már, nehogy más ne csinálhasson olyan borítót?

Szóval engem ezek a gyenge kifogások nem érdekelnek: Disztópia is, fantasy is, én élni-halni fogok a vámpírokért 60 éves koromban is, szóval jöhet. Amitől félek... Ez a reklámszöveg elég hatásvadász... Ilyen csavarok, olyan elbűvölő stílus, a történetre kéne inkább koncentrálni, nem erre a fellengzős jelzőkre, amitől az ember életkedve is elmegy. És akkor a végére bedobnak még három jól ismert vámpíros sorozatot, AMI TELJESEN MÁS KATEGÓRIA. A True Blood felnőtt limonádé, az Éjszaka háza tini pornó ponyva, a Morganville-i vámpírok pedig humorkönyv. Nos akkor ez milyen lehet? Pornós humor? :D Ezért nem szabad más könyvcímével vagdalkozni reklámokban.

Ami miatt viszont érdekes lehet, hogy anya-fia csapat írja... Remélem, hogy a fiú tényező miatt lesz benne akció és vér is, és nem írom le csak azért, mert túl szép a borítója, hogy igaz legyen. :D Meglátjuk, mennyire bukom bele ebbe a pozitív hozzáállásba.

A cikk a Magyar blogger rovatok miatt jött létre, és ha további remek várólistás újdonságokkal akartok megismerkedni, nézzetek be FantYAstic Volumeshoz is.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Lauren Beukes: Tündöklő lányok

Hogy akadtam rá:   Szeretem az írónőt. Úgy általában az egészről:   Harper Curtis az 1930-as években tengeti unalmas napjait egészen addig, amíg egy véletlen folytán rátalál a Házra, ami értelmet ad az életének. Furcsán hívja magához ez a rejtélyes Ház és odabent nem csak egy hullát talál, hanem egy szobát, ahol nevek várják, és egyből, zsigeri módon tudja, mit kell tennie ezekkel a lányokkal. Az 1970-es években cseperedő kislány, Kirby, pedig nem is sejti mekkora veszélynek van kitéve, amikor egy különös férfi megkörnyékezi, hogy egy játék pónit adjon neki. Sőt, később sem veszi észre a lány, hogy ugyanez a férfi követi élete folyamán, meglepően az öregedés minden jele nélkül. Szóval Lauren Beukes − akitől egy rendesen összerakott krimit olvastam csak − és sorozatgyilkosok meg az időutazás, ráadásul mindennek középpontjában egy rejtélyes ház áll! Úgy gondoltam, ennél izgalmasabb és hátborzongatóbb könyvet most nem is választhatok! És mekkorát tévedtem… Sajnálatos módon is

Steven Rowley: Lily és a polip

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   Ted Flask noha rendelkezik emberi barátokkal, mégis a legjobb barátjának Lilyt mondhatja, aki történetesen egy idős tacskó. Megvan a saját kis rituáléjuk: Minden csütörtökön kibeszélik a helyes pasikat, péntekenként társasoznak, vasárnaponként pizzát esznek. Tednek ez az élet tökéletesen megfelel, még ha éppenséggel a pszichológusa próbál rámutatni, hogy miért is ódzkodik a férfi a randizástól egy rosszul elsült kapcsolata után. Egészen addig minden nyugodt is, amíg meg nem jelenik a polip Lily fején és az életét nem követeli. Alapvetően nem szeretem az állatos történeteket, noha magukat az állatokat imádom, mégis úgy érzem, hogy sokszor az ilyen könyvek csak olcsó húzásként választják az állatos témát, hiszen attól nagyon könnyen elérzékenyülnek az állatbarát szívek. Valamiért viszont mégis úgy éreztem, hogy a Lily és a polip más lesz és amikor belelapoztam, már az első pár oldalon ére

Paul Tremblay: Szellemek a fejben

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   A Barrett család élete összeomlik, amikor az egyik lányuk, Marjorie skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Mivel az orvosi kezelés úgy tűnik, nem használ, a családapa a hitébe menekülve a helyi paphoz fordul, aki pedig ördögűzést javasol. A család anyagi gondjai megoldása végett pedig beleegyeznek, hogy valóságshow-ként közvetítsék az egészet. Viszont az egész tragédiába torkollik, amiről tizenöt év után, Meredith, Marjorie kishúga nyilatkozik egy bestseller írónak. Noha a szimpla horrorok nem az én asztalom, az ördögűzés témája mindig is érdekelt, ezért kétség sem férhetett hozzá, hogy ez a könyv azonnal a várólistámra kerül. Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam − borzongató horror −, viszont annyira a bőröm alá kúszott a könyv, hogy abszolút nem csalódtam. A Szellemek a fejben ereje abban rejlik, hogy igazából egy kommentár a horror műfaj egészére, és ezáltal egy nagyon intellige