Ugrás a fő tartalomra

Augusztusi Olvasólista

Nos, az igazság az, hogy már nem tudok egyszerűen rövid olvasólistát csinálni. Ezért újfajta hozzáállással próbálkozom. Kategória szerint szétbontom az olvasandó könyveket. És azt lehet várni, hogy egy kategóriából egyet olvasok el. :D Akár lehet kommentelni is, hogy melyikre van nagyobb igény.

Istenek/Istennők írásai: (Bocsánat a kifejezésért, de nekem példaképeim.)
Cassandra Clare: Clockwork Angel (Infernal Devices 1.)
Kelley Armstrong: Stolen (Women of the Otherworld 2.)
Ellen Hopkins: Crank (Crank 1.)
Ellen Hopkins: Tricks
Kristin Cast – Alyson Noel – Kelley Armstrong – Richelle Mead – Francesca Lia Block: Kisses from Hell


Kedvenc írók írásai:

Stephenie Meyer: The Short Second Life of Bree Tanner
Melissa Marr: Radiant Shadows (Wicked Lovely 4.)
Lisa Mantchev: Eyes Like Stars (Theatre Illuminata 1.)
Beth Fantaskey: Jekel Loves Hyde
V. C. Andrews: Virágszirmok a Szélben (Dollanganger 2.)


Tetszős sorozatok:

Jeff Mariotte: Witch's Canyon (Odaát 2.)

Angolul szemeztem vele:
Meredith Ann Pierce: The Darkangel (Darkangel 1.)
Lauren Myracle: Bliss
Aprilynne Pike: Wings - szárnyak (Laurel 1.)
John Ajvide Lindqvist: Hívj be!
Kami Garcia / Margaret Stohl: Beautiful Creatures - Szépségesek
Kristin Cashore: Graceling - Áldottak

Rá akarnak beszélni/ajánlották:
Levy L. Smith: A Leszármazott (Dark Love 1.)
Jeaniene Frost: Félúton a sírhoz (Cat és Bones 1.)
Karen Chance: Megérint a sötétség (Cassandra Palmer 1.)
Margit Sandemo: Varázslat (A Jéghegyek népe 1.)
Sebastian Fitzek: A terápia
Maggie Stiefvater: Shiver - Borzongás (Mercy Falls farkasai 1. - Őszintén bolond dolog nekem ilyet ajánlani, de azért elolvasom majd. :D)

Kötelezők:

P. C. Cast – Kristin Cast: Elárulva (Éjszaka Háza 2.)
Lisa Jane Smith: The Vampire Diaries: The Return: Shadow Souls (VD 6.)
Melissa de La Cruz: Masquerade (Kékvérűek 2.)
Alyson Noel: Dark Flame (Halhatatlanok 4.)

Képregények:
John Ney Rieber: Reckonings (The Books of Magic 3)
Neil Gaiman: Sandman: Az álmok fejedelme – A babaház (Sandman 2.)
Jamie Delano: Hellblazer – The Devil You Know (Hellblazer 2.)
Neil Gaiman: Death – The Time of Your Life

Megjegyzések

  1. (Természetesen) borzasztóan kíváncsi lennék a Clockwork Angel-re (kapunk-e még egy olyan jó pasit mint Jace? ;) :D) és ha már angyalok, akkor nagyon érdekelne a "Wings-kritikád" :)

    VálaszTörlés
  2. Óh, a Clockwork Angelt, ahogy megkapom, egyből olvasom. :) A Wings, az tündéres, nem angyalos.

    VálaszTörlés
  3. Kisses from Hell,Wings,Shiver,TVD :)

    VálaszTörlés
  4. Azt hiszem eddig bírtam ki a név nélküli blogolvasgatást...muszáj hozzászólnom.:)

    1. A Clockwork Angel kritika engem is nagyon érdekel, főleg, hogy azt tervezem első angol nyelvű olvasásnak, de szerintem várható, hogy fenomenális lesz. Márcsak Magnus miatt is...:)

    2. Jeaniene Frost könyvei szerintem fantasztikusak, de mivel én az Anita Blake cuccot nem szeretem, nem tudom megmondani, hogy koppintás-e vagy sem. Mindenesetre már csak a poénokért is érdemes elolvasni.

    3. Csak nekem okoz földöntúli örömöt, hogy a szavazásban elég sok helyen tarol Jace?:D

    VálaszTörlés
  5. Ezt a listát nem tudom szó nélkül nézni. :D
    Clare Clockwork Angle-je alap. :D De helyette lehet egy kis Crank is.
    Ami még érdekelne az az Eyes like stars.
    A VD 6 kritikádra nagyon kíváncsi vagyok, de nem akarom, hogy kínozd magad :D
    A Shivert meg meg sem említem. Félő, hogy Csitt, csitt vége lenne. :)

    VálaszTörlés
  6. Furcsa, hogy a Wingst, most mindenki akarja, persze, amikor kiraktam nagyon régen, akkor lebeszélt róla mindenki.

    Annie: A Clockwork alap, ahogy lesz, falom is. Frostra kíváncsi vagyok, mindenki magasztalja. :D És a 3-ra, nem csak neked. :D Én is örülök.

    Nancy: Mondjuk a Cranket biztos, hogy csak a Tricks után olvasom. Mert a Crank ugye trilógia, bár nem tudom, lesz-e több része.

    A VD ajánlásokat meg köszönöm. xD Tudtam, hogy imádtok kínozni. A Shivert meg azért rossz, mert mindenki tudja, hogy nem nekem való és én azt lehúzom, ami nem tetszik. Kár a fanoknak ezt kérni. :D

    VálaszTörlés
  7. Huh én a dark lovet nem ajánlom. Borzalom.

    VálaszTörlés
  8. ja, tényleg tündéres :) összekeveredtem, de attól még érdekel :D

    VálaszTörlés
  9. Viszont clockwork angelről, the second life of Bree Tannerről, beautiful creaturesről, kékvérűekről, halhatatlanok sorozatrólés wingsről szívesen elolvasnám a kommented. A megérint a sötétség nekem közepes volt, a hívj be-t abbahagytam mivel tényleg nem egy 10 éves gyereknek való (igaz mostmár 11 vagyok, de szt 10 évesen kezdtem meg)az elárulva tetszett bár a harmadikat nagyon elrontoták (igaz mégis megvettem a negyediket), a shiver meg már megvan véve csak nem olvastam még el.

    VálaszTörlés
  10. A Clockwork Angelt biztosan imádni fogom (az írónőben nagyon bízom, és már olvastam egy halom részletet belőle.) A Wings nem tudom mennyire tinédzser könyv nekem, a fülszövegben van egy kis bökkenőm, de attól még lehet jó könyv. A Kékvérűeket már elkezdtem, 70 %-nál tartok. Elárulom, nagyon nem tetszik. 1 pontot fog kapni.

    VálaszTörlés
  11. A megérint a sötétség nagyon jó :D és az sem 11 éveseknek való :D, de nem uncsi a története, csak átlagos... meg a szereplők is, de szerintem jól van megírva és ez számít...
    A Frost kötet szintén ugyanez, csak pepitában...
    Shiver neked tutti nem fog tetszeni, mert ennyire már ismerlek... Clockwork angelt nem kéne olvasnod, mert azt meg én szívom meg (mert ennyire is ismerlek), Dark Love csak saját felelősségedre, és nem mondhatod, hogy nem szóltam... (immáron sokadszor)
    És ami még a végére marad: a kötelezők közül a HoN ... Na ne már... Akkor olvass már inkább valami olyant, aminek még értelme is van... Nem elég neked, hogy a húgodat kicsinálja, te is IQ szint csökkenésen akarsz átesni?

    VálaszTörlés
  12. A kötelező azt jelenti, sz*r, de muszáj elolvasni. xD

    VálaszTörlés
  13. Miért lenne muszály? XD Mondjuk én is elolvastam a kis herceget meg a Romeó és Júliát.
    És ha már itt vagyok én is 'ajánlgatok": Böszörményi: Rémálom sorozat .

    VálaszTörlés
  14. Azért muszáj, mert ha valamit elkezdtem, be is fejezem, FFG, drága húgom is ilyen elven működik. :D Nem hiába vagyunk ikrek. A kis herceget, meg a R és J-t szerettem. :D De ezek a mostani egynémely tini könyv tudja az agyamat nagyon húzni. :) De nem hagyom abba a felénél, nehogy azt mondják anélkül írok kritikát, hogy ismerném.

    Böszörményit meglátom. :D A környezetem nem jó véleménnyel van róla és átragadt rám.

    VálaszTörlés
  15. Clare új könyvére már én is nagyon-nagyon kíváncsi vagyok. Igaz még a Hamuváros végét se olvastam el, mert akkor nem bírnám ki az Üvegváros megjelenéséig. :D x)
    A Shivert meg nem kell előre megítélni, csöpögős hangulatodban kifejezetten jól fog esni. (: Nálam legalábbis van olyan jó, mint a Twilight.
    A Rémálom sorozatot én is csak ajánlani tudnám. Kétféle képpen lehet elolvasni, mint társadalom kritika, és mint olvasmányos regény. De mindkét szempontból megállja a helyét. (: Meg ajánlanám Böszörményi többi írását is (Rontásűzők, Álomfogó-sorozat) bár azok inkább gyerek regények.
    És kíváncsi lennék arra is, hogy mi a véleményed Jay Asher írásáról, a Thirteen Reasons Why-ról. (13 ok, hogy miért) Még nem olvastam, de leírás alapján nekem nagyon szimpatikus. :)

    VálaszTörlés
  16. Ó bocsi, látom már el is kezdtem az Asher könyvet. Hogy tetszik eddig? (:

    VálaszTörlés
  17. A Shiverrel az a gond, hogy nekem nem lesz kb. 3 évig csöpögős hangulatom. De nem ítélem el, csak akik ismernek, tudják, hogy nekem az nem való. :D
    Az Asher könyv eddig tetszik. Az első két oknál járok, bár még nem olyan durva, mint amire számítottam, de hát a vége a lényeg. :D

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Cassandra Clare: City of Glass - Üvegváros

Hogy akadtam rá: Először lett a Harry Potter, aztán sok-sok fanfic író. Köztük Cassandra Claire, aki miatt életemben először fent maradtam egész este, hogy elolvassam a ficét, a Draco Trilógia első részét. Hamarosan megtaláltam a második részt, de akkor nem voltam jó angolos, nem tudtam tovább olvasni. Viszont megszerettem az írását. Imádtam a humorát, saját magát is kiparodizálta, és a cselekmény. Isteni. Lehet, hogy másnak a Gyűrűk Ura titkos naplók ismerős. Azt is ő alkotta. Csak leszedte netről műveit, mert megalkotta első regényét, a City of Bonest, és felvette a Cassandra Clare írói nevet. Úgy általában az egészről: Alig vártam ezt a könyvet, hogy megtudjam végre, mi lesz Claryvel és Jace-szel, és ki hal meg? Ugyanis a szerző elárulta, hogy az egyik Lightwood meghal. Az Alec fanok elkezdtek poénkodni, hogy kinek a halála viselné meg Alecet és hogy akkor inkább haljon meg Max, Alec kistestvére. A kritika innentől spoileres AZ ELSŐ KÉT RÉSZRE NÉZVE! A HARMADIK RÉSZBŐL FŐBB DOLGOK...

L. Frank Baum: Oz, a nagy varázsló

Hogy akadtam rá: Úgy éreztem, itt az ideje bepótolni a klasszikus meséket. Sorozat: Az Oz első része. Úgy általában az egészről: Dorothy nagybátyjával és nagynénjével él Kansasben, szürke élete viszont váratlan fordulatot vesz, mikor egy tornádó felkapja a házával együtt és Ozban landol, egy mágikus helyen. Találkozik az Északi Boszorkánnyal, aki segítségül annyit mondd neki, hogy el kell mennie Ozhoz, a nagy varázslóhoz a Smaragdvárosba, ő majd haza tudja juttatni a lányt. Így hát Dorothy nekivág a sárga köves útnak, és kalandjai során több barátot is szerez, a Madárijesztő, a Bádog Favágó és a Gyáva Oroszlán személyében. Igazság szerint – lehet, ez az én hiányosságaimat mutatja – ebből a meséből szintén nem láttam feldolgozást, csak talán gyerekkoromban valami színpadi darabot. (Ködösen rémlik csak már.) Annyit tudtam, hogy az ikonikusnak számító sárgaköves úton mennek hőseink, és hogy ki mit akar kérni Oztól, no meg a Nyugati Gonosz Boszorkány képe is lebegett előttem, szóval íg...

Top 10: Kedvenc disztópiás/poszt-apokaliptikus regény

A LISTA FOLYAMATOSAN FRISSÜL! (utoljára frissítve 2016. május 22 .) 10. James Dashner: Az útvesztő (ifjúsági, 3 részes sorozat) Thomas egy hideg, sötét liftben tér magához, s az egyetlen dolog, amire emlékszik, az a keresztneve. Minden más eltűnt az emlékezetéből. Amikor a lift ajtaja kinyílik, Thomas a Tisztáson találja magát egy csapat srác között. A Tisztáson élő fiúk mindennap Futárokat küldenek a lakóhelyüket körbeölelő Útvesztőbe, amelyet nehéz kiismerni, mivel a falai minden éjjel elmozdulnak. Thomas, az utolsóként érkező újonc számára egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy az Útvesztő egy kód, ami megfejtésre vár. Úgy dönt tehát, hogy ő is Futár lesz. Annak viszont, hogy a megfejtés közelébe kerüljön, komoly ára van: például olyan lényekkel is találkoznia kell, akik elől mindenki más menekül. EGYSZER CSAK MINDEN MEGVÁLTOZIK… …megérkezik a Tisztásra az egyetlen lány, Teresa, aki nemcsak Thomasra lesz nagy hatással, hanem az egész csapat sorsára is. James Dashner tril...