Ugrás a fő tartalomra

2012-ben fogyni fogok, legalábbis várólista szinten

Ismét december, és ismét Várólista csökkentés. Noha idén nem sikerült kiolvasnom, amiket kiválasztottam, nem adom fel. Persze, Lobo, a kihívás kedves szervezője, figyelmeztetett mindenkit, hogy csináljunk alternatív polcot, én kötöttem az ebet a karóhoz, hogy nem, mert akkor az életben rá nem veszem magam, hogy az adott könyveket tényleg el is olvassam. Nem szeretek magamnak kiskaput hagyni, mert általában ki is használom őket.

Idén kettő (igazából három) lista csökkentősre jelentkeztem, az egyik a Könyvmolypárbaj, a másik pedig a képen is látható Lobo-féle Várólista csökkentés. Így elvileg 22 könyvet biztos el kell olvasnom, ami nem új megjelenés, és már több mint féléve tologatom őket.

Idén úgy gondoltam, bemutatom a listát. Szóval, kezdjük a Könyvmolypárbajjal:


A True Bloodtól féltem, egyrészt a Twilightos hasonlítgatás miatt, és akkor épp megcsömörlöttem a Twilight-copyktól, mikor a kezem közé került a könyv, de az egyik barátnőm, Kikissz, úgy gondolta, hogy rá kell beszélnie, és utána egy nagyon kedves molytól megkaptam az első részt. Szóval jövőre én is belevágok ebbe a sorozatba. Az Üvöltő szelek a klasszikus projektre megy, ahogy Orwell is. Míg Orwellt már elkezdtem régen olvasni, csak valamiért abbamaradt, és tudom, hogy kedvencem lesz, addig az Üvöltő Szelek a sok más könyvbeli utalás miatt került fel a listára. Lisa Schroeder: The Day Before azért került fel, mert már rég szemezek Lisa Schroeder könyveivel és hát, valljuk be, az I heart you, you haunt me-val is már felkerült a kedvenc írók listájára. A Raven leginkább a borítója miatt került fel, félek, hogy átlag fantasy lesz, méghozzá break táncosokkal. A Burn Bright disztópiás regény, azonnal ment a listámra, mindenféle fülszövegolvasás nélkül (lassan a disztópiás regényeket is el kell kezdenem szűrni, amiket kifogok mostanában...). A Die for Me-ról epikusan rossz kritikákat olvastam, a borító miatt vacilláltam legelőször, mert túl szép volt, hogy igaz legyen, és nagyon úgy tűnik, hogy ez is csak MM könyv lesz, de hé, a szerelmes zombikból sosem elég. :D Az utolsó két könyv pedig az Ethical Vampires sorozat kötetei, kíváncsi vagyok, itt milyenek lesznek a vámpírok.


És íme a 12-es listám. Becca Fitzpatrick Csittje, amit sokan kerestek már rajtam, és tavaly június óta olvasom. (Hurrá!) Talán ez majd motivál arra, hogy végre végezzek vele. Lisa Schroeder többi könyve értelemszerű. A Starcrossed elvileg görög mitológiás YA fantasy. :DDD Hallom a nevetéseteket előre, ugyanis a The Goddess Test és a Siren's Storm után, előre félek ettől is, főleg, hogy elvileg ez is elég gagyi regény hírében áll. A Born at Midnight szintén érdekelt, de nagyon hátra került a listámon, valamilyen laza YA fantasyra számítok. Nagyon sok elvárásom nincs. Orwell, Austen klasszikus projektre, meg kellett valami olyan, amiről biztosan sejtem, hogy el fogja nyerni a tetszésemet. David Levithan Boy Meets Boya és az Annie on My Mind a GLBT könyvek szellemében kerültek fel, és a The Bell Jar és a Girl, Interrupted pedig a mentális betegségek miatt. Igyekeztem választékosan szedegetni az áldozataimat, mert szerintem idén azt rontottam el, hogy túl sok mazochista könyvet és laza sztorit tettem fel, amihez egy idő után már nincs hangulatom. Reméljük a legjobbakat 2012-re!

Megjegyzések

  1. Hajrá, Gigi, én is benne vagyok mind a két kihívásban! ;) Remélem, sikerül majd mindent időben elolvasnom, a Könyvmolypárbajjal mindenesetre jól haladok.

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Top 10: Kedvenc disztópiás/poszt-apokaliptikus regény

A LISTA FOLYAMATOSAN FRISSÜL! (utoljára frissítve 2016. május 22 .) 10. James Dashner: Az útvesztő (ifjúsági, 3 részes sorozat) Thomas egy hideg, sötét liftben tér magához, s az egyetlen dolog, amire emlékszik, az a keresztneve. Minden más eltűnt az emlékezetéből. Amikor a lift ajtaja kinyílik, Thomas a Tisztáson találja magát egy csapat srác között. A Tisztáson élő fiúk mindennap Futárokat küldenek a lakóhelyüket körbeölelő Útvesztőbe, amelyet nehéz kiismerni, mivel a falai minden éjjel elmozdulnak. Thomas, az utolsóként érkező újonc számára egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy az Útvesztő egy kód, ami megfejtésre vár. Úgy dönt tehát, hogy ő is Futár lesz. Annak viszont, hogy a megfejtés közelébe kerüljön, komoly ára van: például olyan lényekkel is találkoznia kell, akik elől mindenki más menekül. EGYSZER CSAK MINDEN MEGVÁLTOZIK… …megérkezik a Tisztásra az egyetlen lány, Teresa, aki nemcsak Thomasra lesz nagy hatással, hanem az egész csapat sorsára is. James Dashner tril

V. C. Andrews: Virágok a Padláson

Hogy akadtam rá: Mivel fura érdeklődési köröm van, sokszor belebotlottam ebbe a könyvbe, végül egy német lány javasolta, hogy olvassam el (egyezik az ízlésünk), mivel úgy gondolta, hogy imádnám. Úgy általában az egészről: Adott nekünk a Dollangager család, akik abszolút tökéletesek. Ott van Corrine, a gyönyörű anya, Christopher, a szerető család apa, ifjabbik Christopher, az okos báty, Catherine, a főhősünk, aki balerina akar lenni, és két kisebb iker Cory és Carrie. Igen, a család, mint látjuk imádja a C betűs kezdőneveket. Mind gyönyörűek, mind szőkék és kék szeműek, a szomszédok Dresden babáknak hívják őket, irigylésre méltó életük van. Ha anyuci egy kicsit túl sokat is törődik a külsejével, ugyan mi az, hiszen szeret itt mindenki mindenkit. Ám egy napon a családfő autóbalesetben meghal, és innentől kezdve a tökéletes családi idill megtörik. Édesanyjuk picit összeomlik, de hát ez várható is, végül a szüleihez fordul, és sok-sok levél után a vonakodó nagyszülők készek arra, hogy b

Cassandra Clare: Clockwork Angel - Az Angyal

Hogy akadtam rá: Clare mániás vagyok a fanficjei óta. Úgy általában az egészről: Íme az Infernal Devices 1. része, az új Árnyvadász trilógia, amire annyira vártunk az Üvegváros után. Ismerjük Clare stílusát és szeretjük, ezért nagy volt az elvárás, főleg ugye pasi karakter szinten. De úgy írom le a kritikát, hogy mindenki értse, hiszen ez a kötet is ilyen, nem kell feltétlen előtte olvasni a Végzet Ereklyéit. 1878-at írunk, és a prológusban már találkozunk Willel és Jemmel a két férfi szereplőnkkel, akik nem mások, mint Árnyvadászok, azaz félangyal félember démonvadászok. Most is épp démonvadásznak, miközben egy rejtélyes gyilkosságba botlanak, ami után el is kezdenek nyomozni. Eközben Tessa Gray, ami igazi főszereplőnk megérkezik Londonba, mivel a nagynénje meghalt, és amellett is árva, már nem maradt más neki a világon, csak a bátyja. Igen ám, de hamar rá kell jönnie, hogy a bátyját, Nathanielt elrabolták a Sötét Nővérek névre hallgató warlockok. (Warlockok = féldémonok, akik