Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #26


A. S. King: Ask The Passengers – megjelenés: október 23.

Astrid Jones kétségbeesetten beszélni akar valakivel, de édesanyja fontoskodása és apja érdektelensége azt súgja, hogy ők a legutolsó emberek, akikben bízhat. Ehelyett Astrid órákat tölt az udvaron lévő piknikasztalon fekve és nézi, ahogy a repülők elmennek felette. Nem ismeri az utasokat, de ők az egyetlenek, akik nem ítélik el, amikor felteszi a legszemélyesebb kérdéseit… például, hogy mit jelent, ha egy lányba szerelmes.

Ahogy a titkos kapcsolata egyre intenzívebb lesz, és a barátai válaszokat követelnek, Astrid nem tud senkihez sem fordulni. Nem oszthatja meg az igazságot senkivel, csak a kilencezer méterrel felette lévő emberekkel, akik azt sem tudják, hogy ő ott van. De mit sem sejt Astrid arról, hogy ez az apró kapcsolat is mennyire hat az ismeretlenek – és az ő saját – életére.

Gondolatok: GLBT könyv, azt hiszem, ezzel mindent elmondtam. És főleg kíváncsi vagyok, hogyan ábrázolja azt, hogy hatnak egymás életére, akár ilyen távolságból, ismeretlenül is.

Gina Linko: Flutter – megjelenés: október 23.

Emery Land csak arra vágyik, hogy olyan legyen, mint a többi tizenhét éves – iskolába járhasson, a barátaival lehessen, és normális legyen. De amióta csak eszét tudja, rohamai vannak. És mostanában egyre inkább felemésztik az életét. Emerynek ezek nemcsak rohamok, ő hurkoknak hívja őket – pillanatok, amikor féreglyukakon át oda-vissza utazik az időben egy rejtélyes városba. A hurkok viszont legyengítik fizikailag. Így gyakorlatilag egy kórházban él, ahol a tudós apja és az egyre nagyobb csoportnyi orvos figyeli minden mozdulatát. Felettébb érdekli őket az az adat, amit Emery rohamairól nyernek. Úgy tűnik, hogy az agya olyan részét használja, amit az átlagos emberek nem.

Megszökik a kórházból és Emery Esperanzába utazik, a városba, ahova a hurkok által jutott, Michiganbe, ahol találkozik Asher Clarke-kal. Ash életét egy eltökélt célja vezérli, hogy jó szamaritánust játsszon, egy szerette halála miatt. Az ő utazásai szorosan összefonódnak Emery hurkaival.

Kettőjüknek muszáj rájönnie a bonyolult kapcsolatra, mielőtt túl késő lenne.

Gondolatok: Az időutazás még mindig a gyengém. :D

Paul Griffin: Burning Blue – megjelenés: október 25.

Amikor Nicole Castrót, a leggyönyörűbb lányt a New Jersey-i gimnáziumban, sósavval öntik le a tökéletes arca bal oldalán, az egész iskola felfigyel erre. De a csendes, magányos farkas, Jay Nazzaro még ennél is többet tesz – eltökéli, hogy kideríti, ki a tettes. Jay tudja, hogy milyen, ha kiközösítenek valakit, és van egy titka is: zseniális hacker. De minél mélyebbre ás, annál nagyobb veszélybe kerül – és annál jobban beleszeret Nicole-ba. A gond az, hogy mindenki gyanús, még maga Nicole is.

Gondolatok: Elég erős a késztetés, hogy levegyem várólistáról szimplán azért, mert romantikus és realisztikus regény, de a nyomozás és a sósavas incidens valahogy mégis vonz.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Lauren Beukes: Tündöklő lányok

Hogy akadtam rá:   Szeretem az írónőt. Úgy általában az egészről:   Harper Curtis az 1930-as években tengeti unalmas napjait egészen addig, amíg egy véletlen folytán rátalál a Házra, ami értelmet ad az életének. Furcsán hívja magához ez a rejtélyes Ház és odabent nem csak egy hullát talál, hanem egy szobát, ahol nevek várják, és egyből, zsigeri módon tudja, mit kell tennie ezekkel a lányokkal. Az 1970-es években cseperedő kislány, Kirby, pedig nem is sejti mekkora veszélynek van kitéve, amikor egy különös férfi megkörnyékezi, hogy egy játék pónit adjon neki. Sőt, később sem veszi észre a lány, hogy ugyanez a férfi követi élete folyamán, meglepően az öregedés minden jele nélkül. Szóval Lauren Beukes − akitől egy rendesen összerakott krimit olvastam csak − és sorozatgyilkosok meg az időutazás, ráadásul mindennek középpontjában egy rejtélyes ház áll! Úgy gondoltam, ennél izgalmasabb és hátborzongatóbb könyvet most nem is választhatok! És mekkorát tévedtem… Sajnálatos módon is

Steven Rowley: Lily és a polip

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   Ted Flask noha rendelkezik emberi barátokkal, mégis a legjobb barátjának Lilyt mondhatja, aki történetesen egy idős tacskó. Megvan a saját kis rituáléjuk: Minden csütörtökön kibeszélik a helyes pasikat, péntekenként társasoznak, vasárnaponként pizzát esznek. Tednek ez az élet tökéletesen megfelel, még ha éppenséggel a pszichológusa próbál rámutatni, hogy miért is ódzkodik a férfi a randizástól egy rosszul elsült kapcsolata után. Egészen addig minden nyugodt is, amíg meg nem jelenik a polip Lily fején és az életét nem követeli. Alapvetően nem szeretem az állatos történeteket, noha magukat az állatokat imádom, mégis úgy érzem, hogy sokszor az ilyen könyvek csak olcsó húzásként választják az állatos témát, hiszen attól nagyon könnyen elérzékenyülnek az állatbarát szívek. Valamiért viszont mégis úgy éreztem, hogy a Lily és a polip más lesz és amikor belelapoztam, már az első pár oldalon ére

Paul Tremblay: Szellemek a fejben

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   A Barrett család élete összeomlik, amikor az egyik lányuk, Marjorie skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Mivel az orvosi kezelés úgy tűnik, nem használ, a családapa a hitébe menekülve a helyi paphoz fordul, aki pedig ördögűzést javasol. A család anyagi gondjai megoldása végett pedig beleegyeznek, hogy valóságshow-ként közvetítsék az egészet. Viszont az egész tragédiába torkollik, amiről tizenöt év után, Meredith, Marjorie kishúga nyilatkozik egy bestseller írónak. Noha a szimpla horrorok nem az én asztalom, az ördögűzés témája mindig is érdekelt, ezért kétség sem férhetett hozzá, hogy ez a könyv azonnal a várólistámra kerül. Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam − borzongató horror −, viszont annyira a bőröm alá kúszott a könyv, hogy abszolút nem csalódtam. A Szellemek a fejben ereje abban rejlik, hogy igazából egy kommentár a horror műfaj egészére, és ezáltal egy nagyon intellige