Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #27


Alma Katsu: Halhatatlan (Halhatatlan 1.) – megjelenés: október 30.

Alma Katsu nagy kritikai visszhangot kiváltó műve lenyűgöző, különböző századokon és kontinenseken átívelő, izgalmas és misztikummal teli regény. Felejthetetlen történet a viszonzatlan szerelemről, ami nem csak megerősíti és nagy tettekre sarkallja az embert, de el is vakítja és akár a teljes pusztulásba is vezetheti.

Dr. Luke Findley egy újabb unalmas éjszakára számít, amikor elkezdi szokásos éjszakai műszakját St. Andrew kisvárosának kórházában. Azonban amint találkozik Lanore McIlvrae-vel a sürgősségi osztályon - aki sérülései ellenére egy gyilkosság gyanúsítottja -, azonnal megváltozik az élete. Pár órával később már a kanadai határ felé tart vele, tudva, hogy ezentúl soha semmi nem lesz olyan, mint régen.

Lanore McIlvrae senkire nem hasonlít, akit Luke valaha ismert. A nő története a szerelemről és az árulásról szól. Szerelemről és árulásról, amire nincs hatással az idő, mivel számára az örökkévaló. Az élete az 1800-as években kezdődött, és a kétszáz év során, amit a Földön töltött, mind az erőszak, mind a testi gyönyörök megkísértették, de ő végig hű maradt élete nagy szerelméhez. Egészen mostanáig.

Gondolatok: Annyit mondok, hogy nem teljesen romantikus könyvet várok tőle, hanem Interjú a vámpírral stílust. Bár vonakodom, mert 1800-as években is játszódik, de a vámpíroknak nem tudok ellenállni.

Kimberly Sabatini: Touching the Surface – megjelenés: október 30.

Amikor Elliot harmadjára találja magát halottként, tudja, hogy most igazán elrontott mindent. Nem emlékszik rá, hogyan került ismét a túlvilágra, de tudja, hogy ez az utolsó esélye, hogy mindent helyre hozzon.

Elliot csak tovább akar lépni, de először szembe kell néznie a múltjával, és át kell rágnia magát a fájdalmas emlékeken, amiket legszívesebben elfelejtene. Emlékek olyan emberekről, akiket bántott, akiket elárult… és akiket megölt.

Ahogy összerakja a múltja titkait és hibáit, Elliotnak muszáj megbocsátást nyernie attól az embertől, akinek a legtöbb kárt okozta, és felfedni az igazságot a két fiúnak, akiket szeret… még ha ez azt is jelenti, hogy örökre elveszíti őket.

Gondolatok: Komoly regénynek is tűnik, mégis fantasy, és a kedvenc kiadómtól van, úgyhogy nagyon sokat várok el ettől.

Ashley Edward Miller & Zack Stentz: Colin Fischer – megjelenés: november 1.

Colin Fischer ki nem állja, ha hozzáérnek. Nem szereti a kék színt. És kártyák kellenek neki, hogy felismerje az arckifejezéseket.

De amikor egy pisztolyt találnak az iskolai ebédlőben, az egyik lány osztálytársa születésnapi ünneplését megzavarva, Colin áll csak készen a nyomozásra. Rajta áll, hogy bebizonyítsa, hogy Wayna Connelly, az iskolai verekedő, és Colin gyakori kínzója, nem hozta a fegyvert az iskolába. Végül is Wayne kezén nem volt bevonat, és a pisztoly markolatán fehércsokoládés máz volt…

Gondolatok: Azt mondják, olyan, mint a tini Sherlock Holmes, úgyhogy már csak ezért is szeretném. Amúgy pedig az indoklásom annyi, hogy a Thor film írói készítették a könyvet… :D (Sekélyes rajongó vagyok, tudom.)

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Lauren Beukes: Tündöklő lányok

Hogy akadtam rá:   Szeretem az írónőt. Úgy általában az egészről:   Harper Curtis az 1930-as években tengeti unalmas napjait egészen addig, amíg egy véletlen folytán rátalál a Házra, ami értelmet ad az életének. Furcsán hívja magához ez a rejtélyes Ház és odabent nem csak egy hullát talál, hanem egy szobát, ahol nevek várják, és egyből, zsigeri módon tudja, mit kell tennie ezekkel a lányokkal. Az 1970-es években cseperedő kislány, Kirby, pedig nem is sejti mekkora veszélynek van kitéve, amikor egy különös férfi megkörnyékezi, hogy egy játék pónit adjon neki. Sőt, később sem veszi észre a lány, hogy ugyanez a férfi követi élete folyamán, meglepően az öregedés minden jele nélkül. Szóval Lauren Beukes − akitől egy rendesen összerakott krimit olvastam csak − és sorozatgyilkosok meg az időutazás, ráadásul mindennek középpontjában egy rejtélyes ház áll! Úgy gondoltam, ennél izgalmasabb és hátborzongatóbb könyvet most nem is választhatok! És mekkorát tévedtem… Sajnálatos módon is

Steven Rowley: Lily és a polip

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   Ted Flask noha rendelkezik emberi barátokkal, mégis a legjobb barátjának Lilyt mondhatja, aki történetesen egy idős tacskó. Megvan a saját kis rituáléjuk: Minden csütörtökön kibeszélik a helyes pasikat, péntekenként társasoznak, vasárnaponként pizzát esznek. Tednek ez az élet tökéletesen megfelel, még ha éppenséggel a pszichológusa próbál rámutatni, hogy miért is ódzkodik a férfi a randizástól egy rosszul elsült kapcsolata után. Egészen addig minden nyugodt is, amíg meg nem jelenik a polip Lily fején és az életét nem követeli. Alapvetően nem szeretem az állatos történeteket, noha magukat az állatokat imádom, mégis úgy érzem, hogy sokszor az ilyen könyvek csak olcsó húzásként választják az állatos témát, hiszen attól nagyon könnyen elérzékenyülnek az állatbarát szívek. Valamiért viszont mégis úgy éreztem, hogy a Lily és a polip más lesz és amikor belelapoztam, már az első pár oldalon ére

Paul Tremblay: Szellemek a fejben

Hogy akadtam rá:   Keresgéltem a friss megjelenések között. Úgy általában az egészről:   A Barrett család élete összeomlik, amikor az egyik lányuk, Marjorie skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Mivel az orvosi kezelés úgy tűnik, nem használ, a családapa a hitébe menekülve a helyi paphoz fordul, aki pedig ördögűzést javasol. A család anyagi gondjai megoldása végett pedig beleegyeznek, hogy valóságshow-ként közvetítsék az egészet. Viszont az egész tragédiába torkollik, amiről tizenöt év után, Meredith, Marjorie kishúga nyilatkozik egy bestseller írónak. Noha a szimpla horrorok nem az én asztalom, az ördögűzés témája mindig is érdekelt, ezért kétség sem férhetett hozzá, hogy ez a könyv azonnal a várólistámra kerül. Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam − borzongató horror −, viszont annyira a bőröm alá kúszott a könyv, hogy abszolút nem csalódtam. A Szellemek a fejben ereje abban rejlik, hogy igazából egy kommentár a horror műfaj egészére, és ezáltal egy nagyon intellige