Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #9


Keri Arthur: Darkness Devours (Dark Angels 3.) – megjelenés: június 26.

Félvérfarkas, félaedh Risa Jones az élet és halál határmezsgyéjére képes lépni, látja a Kaszásokat, aki a holtak lelkét gyűjtik be. Most pedig arra használja adottságait – és a férfi segítségét a nyomozásban, aki összetörte a szívét –, hogy megtaláljon egy társaságot, akik olyan erőt keresnek, amivel uralhatják az időt, a valóságot és magát a sorsot is. És ez mind a Vámpírtanácsnak végzett munkája mellett van, aminek legtöbb tagja holtan akarja őt látni.

De egyelőre a Tanácsnak élve van rá szüksége. Valaki vérszajhafüggő vámpírokat öl sorra, és Risának kell megtalálnia a tettest. Ha sikerrel jár, talán végre meggyőzi a Tanácsot, hogy vonják vissza a rá kiszabott kivégzést. De ahhoz hogy sikerrel járjon, előbb életben kéne maradnia…

Gondolatok: IMÁDOM EZT A KÖNYVSOROZATOT! A tökéletes, női főszereplős, pörgős urban fantasy, amire mindig is vágytam. Negatív kritikák Anita Blake-hez hasonlítják az írónő másik sorozatát, de elárulom, ebben nem volt még annyi erotika, habár szex jelenet van.


Karen Thompson Walker: The Age of Miracles – megjelenés: június 26.

„Még midig meglep, hogy milyen keveset tudunk… Talán minden, ami velem és a családommal történt, annak semmi köze a lelassuláshoz. Azt hiszem, lehetséges. De kétlem. Nagyon kétlem.”

Briliáns, maradandó, felejthetetlen, a The Age of Miracles lenyűgöző debütáló regény egy zseniális, új írótól, történet a felnőtté válásról különleges helyzetben, és arról, hogy az emberek hogyan folytatják tovább az életüket egy igen bizonytalan időben.

Egy látszólag átlagos vasárnap a kaliforniai külvárosban a 11 éves Julia és a családja arra ébrednek a világon élő összes többi emberrel egyetemben, hogy a Föld forgása hirtelen lelassult. A napok és az éjszakák egyre hosszabbá válnak, a gravitáció megváltozik, a természet felbolydul. Mégis, ahogy Julia az állandóan változó tájhoz szokik hozzá, megküzd a mindennapi élet katasztrófáival is – a szülei házasságában keletkező bajokkal, a régi barátainak elvesztésével, az első szerelem reményteli szenvedéseivel, a nagyapja bizarr viselkedésével, aki a kormányról sző összeesküvés elméleteket, és megszállottan leltározza az értékeit. Ahogy Julia hozzászokik az új normákhoz, a lelassulás könyörtelenül folytatódik.

Lényegre törő, finom prózával és egy született történetmesélő érzelmi bölcsességével Karen Thompson Walker egy egyedülálló narrátort teremtett Juliával, a kitartó és okos fiatal lánnyal, és megindítóan ábrázolja a családi életet egy teljesen más világban.

Gondolatok: Poszt-apokaliptikus (legalábbis, mivel teljesen mások a fizika törvényei) könyv ez is, de ehhez már nagy reményeket fűzök. Mivel nem tudják nagyon erről se eldönteni, hogy felnőtt vagy ifjúsági könyv-e, olyan elgondolkodtató és szép könyvet várok, mint a Society of S.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Top 10: Kedvenc disztópiás/poszt-apokaliptikus regény

A LISTA FOLYAMATOSAN FRISSÜL! (utoljára frissítve 2016. május 22 .) 10. James Dashner: Az útvesztő (ifjúsági, 3 részes sorozat) Thomas egy hideg, sötét liftben tér magához, s az egyetlen dolog, amire emlékszik, az a keresztneve. Minden más eltűnt az emlékezetéből. Amikor a lift ajtaja kinyílik, Thomas a Tisztáson találja magát egy csapat srác között. A Tisztáson élő fiúk mindennap Futárokat küldenek a lakóhelyüket körbeölelő Útvesztőbe, amelyet nehéz kiismerni, mivel a falai minden éjjel elmozdulnak. Thomas, az utolsóként érkező újonc számára egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy az Útvesztő egy kód, ami megfejtésre vár. Úgy dönt tehát, hogy ő is Futár lesz. Annak viszont, hogy a megfejtés közelébe kerüljön, komoly ára van: például olyan lényekkel is találkoznia kell, akik elől mindenki más menekül. EGYSZER CSAK MINDEN MEGVÁLTOZIK… …megérkezik a Tisztásra az egyetlen lány, Teresa, aki nemcsak Thomasra lesz nagy hatással, hanem az egész csapat sorsára is. James Dashner tril

V. C. Andrews: Virágok a Padláson

Hogy akadtam rá: Mivel fura érdeklődési köröm van, sokszor belebotlottam ebbe a könyvbe, végül egy német lány javasolta, hogy olvassam el (egyezik az ízlésünk), mivel úgy gondolta, hogy imádnám. Úgy általában az egészről: Adott nekünk a Dollangager család, akik abszolút tökéletesek. Ott van Corrine, a gyönyörű anya, Christopher, a szerető család apa, ifjabbik Christopher, az okos báty, Catherine, a főhősünk, aki balerina akar lenni, és két kisebb iker Cory és Carrie. Igen, a család, mint látjuk imádja a C betűs kezdőneveket. Mind gyönyörűek, mind szőkék és kék szeműek, a szomszédok Dresden babáknak hívják őket, irigylésre méltó életük van. Ha anyuci egy kicsit túl sokat is törődik a külsejével, ugyan mi az, hiszen szeret itt mindenki mindenkit. Ám egy napon a családfő autóbalesetben meghal, és innentől kezdve a tökéletes családi idill megtörik. Édesanyjuk picit összeomlik, de hát ez várható is, végül a szüleihez fordul, és sok-sok levél után a vonakodó nagyszülők készek arra, hogy b

Cassandra Clare: Clockwork Angel - Az Angyal

Hogy akadtam rá: Clare mániás vagyok a fanficjei óta. Úgy általában az egészről: Íme az Infernal Devices 1. része, az új Árnyvadász trilógia, amire annyira vártunk az Üvegváros után. Ismerjük Clare stílusát és szeretjük, ezért nagy volt az elvárás, főleg ugye pasi karakter szinten. De úgy írom le a kritikát, hogy mindenki értse, hiszen ez a kötet is ilyen, nem kell feltétlen előtte olvasni a Végzet Ereklyéit. 1878-at írunk, és a prológusban már találkozunk Willel és Jemmel a két férfi szereplőnkkel, akik nem mások, mint Árnyvadászok, azaz félangyal félember démonvadászok. Most is épp démonvadásznak, miközben egy rejtélyes gyilkosságba botlanak, ami után el is kezdenek nyomozni. Eközben Tessa Gray, ami igazi főszereplőnk megérkezik Londonba, mivel a nagynénje meghalt, és amellett is árva, már nem maradt más neki a világon, csak a bátyja. Igen ám, de hamar rá kell jönnie, hogy a bátyját, Nathanielt elrabolták a Sötét Nővérek névre hallgató warlockok. (Warlockok = féldémonok, akik