Ugrás a fő tartalomra

Amit a Kaktusz is olvasni akar #16

Dan Krokos: False Memory (False Memory 1.) – megjelenés: augusztus 14.

Miranda egyedül ébred egy park padján, és nem emlékszik semmire. Félelmében rejtélyes energiát bocsát ki, ami rémületet kelt, mindenkiben, aki körülötte van. Kivéve Peterben, a fiúban, akit egyáltalán nem lepi meg Miranda különleges képesség.
Mivel nincs más választása, ezért megbízik az idegenben, és Miranda rájön, hogy fegyvernek képezték ki, és hogy része egy genetikailag módosított tinédzserek elit csapatának, akik hibátlan harci képességeket és olyan hatalmas erőket birtokolnak, ami egy várost is elpusztíthat. De nehéz visszaszoknia a régi életébe – főleg Noah-val, a fiújával, akire nem emlékszik, nem, hogy arra, hogy szerette volna. Aztán Miranda felfedezi a sötét igazságot, ami a csapatát menekülésre kényszeríti. Hirtelen a múlt már úgy tűnik, hogy nem is számít semmit… amikor lehet, hogy nem is lesz jövőjük.

Gondolatok: Picit fantasys, picit sci-fis, pont ezért érdekel, mert a nagyon kütyüs dolgok sosem vonzanak. Mivel férfi az író, ezért reménykedem, hogy tényleg akciódús, nyomozós regény kevés romantikával.

Laura Lascarso: Counting Backwards – megjelenés: augusztus 14.

Amikor a gondterhelt Taylor Truwellt lopott kocsiban kapják el, és a bíróságon találja magát, mert ellenszegült a letartóztatásnak, az édesapja meggyőzi a bírót, hogy alternatív büntetést válasszon: fiataloknak való pszichiátriai javítóintézetben való kezelést. Sunny Meadow egyáltalán nem szép és jó, Taylornak küzdenie kell azzal, hogy józan eszét megőrizze, ahogy harcol a szüleivel, a terapeutájával és az erőszakos többi pácienssel. Taylor hiába ragaszkodik makacsul a múltbeli énjéhez, kezd ellágyulni, ahogy két nem várt barátra lel Margo, egy régi gyereksztár és gyújtogató, és AJ, egy rejtélyes fiú társaságában, aki nem beszél. Ebben a lenyűgöző debütáló regényben, Laura Lascaro erőteljes történetet sző a dühről, az önpusztításról, a reményről és a szerelemről.

Gondolatok: Realisztikus, komoly regénynek tűnik, amit első ránézésre imádni fogok.

Janet Edwards: Earth Girl – megjelenés augusztus 16.

2788. Csak a fogyatékossággal rendelkezők élnek a Földön. Míg mindenki más a világok között teleportál, addig a 18 éves Jarra egy az ezerből, aki olyan immunrendszerrel született, amivel más bolygókon nem élhet. A Földre küldték születésekor, hogy megmentsék az életét, de szülei elhagyták. Nem tud másik világokba utazni, de nézheti a videókat, és ismeri az összes viccet, amit elsütnek. Ő csak egy „emberszabású,” egy „elfajzott.” De ez az egy emberszabású lány nem adja fel.

Jarra áltörténetet talál ki magának – Katonai szülők normális gyerekeként – és csatlakozik egy osztálynyi normhoz, akk a Földön ássák ki a régi városok romjait. Amikor egy ősi felhőkarcoló összeomlik, a kutatócsoportot maga alá temetve, Jarra szerepe a megmentésükben, reflektorfénybe helyezi őt. Most már nem rejtőzhet az osztály hátsó soraiban. Hogy az élete még bonyolultabb legyen, kezd beleszeretni az egyik osztálytársába – egy normba, aki egy másik bolygóról származik. Valahogy pedig muszáj lesz tovább fenntartania a látszatot.

Egy fura napkitörés éri el az atmoszférát, és az osztályt el akarják teleportálni egy másik világba, biztonságba – egy igazi katonai szülők gyerekének ez nem probléma, de halálos Jarrára nézve. A vihar annyira súlyos, hogy a nap körül keringő napelemek csapatainak le kell szállni az alattuk lévő bolygóra: 600 éve az első földre szállás ez. És az egyikük épp a menedék felé tart.

Gondolatok: Tini sci-fi, mégis érdekel, ami ritka. De a főhős „fogyatékos” helyzete nagyon érdekel, és reménykedem, hogy épp ezért inkább lélektani lesz.

Ruth Frances Long: The Treachery of Beautiful Things – megjelenés: augusztus 16.

Az erdő elnyelte a testvérét, és Jenny még látta is ezt. Most 17 évesen, újra bemerészkedik a fák közé, ahol Tomot elrabolták, hogy végleg elbúcsúzhasson. Ehelyett az erdőbe csalják, ahol furcsa és veszélyes lényekkel találkozik, akik tőle félnek. Köztük van Jack is, aki szeszélyes és vonzó, a maga titkaival. Mivel eltökélte, hogy Jack segítségével, vagy anélkül, de megtalálja a testvérét, Jenny nekivág a tündérvilágnak, ahol a lenyűgöző szépség a legádázabb gonoszt rejtheti, és választania kell menekülés és feláldozás között – és nem csak a saját életével kapcsolatban.

Gondolatok: Szeretem a tündérmitológiát, főleg, ha kiemelik, hogy a tündérek, nem csak a tündér keresztanyák és aranyos kis lények, és ez is ilyennek tűnik. Egyelőre nem sorozat, ami szintén egy plusz pont, bár a kritikák elég vegyesek róla, adok neki egy esélyt.



Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Top 10: Kedvenc disztópiás/poszt-apokaliptikus regény

A LISTA FOLYAMATOSAN FRISSÜL! (utoljára frissítve 2016. május 22 .) 10. James Dashner: Az útvesztő (ifjúsági, 3 részes sorozat) Thomas egy hideg, sötét liftben tér magához, s az egyetlen dolog, amire emlékszik, az a keresztneve. Minden más eltűnt az emlékezetéből. Amikor a lift ajtaja kinyílik, Thomas a Tisztáson találja magát egy csapat srác között. A Tisztáson élő fiúk mindennap Futárokat küldenek a lakóhelyüket körbeölelő Útvesztőbe, amelyet nehéz kiismerni, mivel a falai minden éjjel elmozdulnak. Thomas, az utolsóként érkező újonc számára egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy az Útvesztő egy kód, ami megfejtésre vár. Úgy dönt tehát, hogy ő is Futár lesz. Annak viszont, hogy a megfejtés közelébe kerüljön, komoly ára van: például olyan lényekkel is találkoznia kell, akik elől mindenki más menekül. EGYSZER CSAK MINDEN MEGVÁLTOZIK… …megérkezik a Tisztásra az egyetlen lány, Teresa, aki nemcsak Thomasra lesz nagy hatással, hanem az egész csapat sorsára is. James Dashner tril...

Kass Morgan: The 100 - A kiválasztottak

Hogy akadtam rá: Keresgéltem a friss megjelenések között, aztán készült belőle tévésorozat. Sorozat: A The 100 1. része. Úgy általában az egészről:  Clarke egy olyan városszerű űrhajón él, ahol minden bűnért halál jár. Kivéve ha kiskorú vagy, akkor bezárnak, és a tizennyolcadik születésnapodon kapsz egy tárgyalást. De Clarke tudja, hogy hiába, ez már csak látszat, ugyanis az elmúlt években mindenkit kivégeztek, ezért is gondolja, hogy lejárt az ideje, amikor a főorvos meglátogatja. Aztán rá kell jönnie, hogy a hajó Főkancellára titkos projektbe kezdett, és 100 fiatalkorú börtönre ítéltet küld a radioaktív Földre, ami egy nukleáris háború után lakhatatlanná vált. Clarke-nak amúgy sincs mit vesztenie, mert a szüleit kivégezték és az egészről a legjobb barátja, Wells tehet. Wells pedig megpróbálta felgyújtani az egyetlen Földről megmentett fát, hogy a lehető leglátványosabb bűnt kövesse el, hogy az apja, a Főkancellár ne tudja ne Clarke után küldeni az öngyilkos küldetésre, mer...

Cassandra Clare: City of Glass - Üvegváros

Hogy akadtam rá: Először lett a Harry Potter, aztán sok-sok fanfic író. Köztük Cassandra Claire, aki miatt életemben először fent maradtam egész este, hogy elolvassam a ficét, a Draco Trilógia első részét. Hamarosan megtaláltam a második részt, de akkor nem voltam jó angolos, nem tudtam tovább olvasni. Viszont megszerettem az írását. Imádtam a humorát, saját magát is kiparodizálta, és a cselekmény. Isteni. Lehet, hogy másnak a Gyűrűk Ura titkos naplók ismerős. Azt is ő alkotta. Csak leszedte netről műveit, mert megalkotta első regényét, a City of Bonest, és felvette a Cassandra Clare írói nevet. Úgy általában az egészről: Alig vártam ezt a könyvet, hogy megtudjam végre, mi lesz Claryvel és Jace-szel, és ki hal meg? Ugyanis a szerző elárulta, hogy az egyik Lightwood meghal. Az Alec fanok elkezdtek poénkodni, hogy kinek a halála viselné meg Alecet és hogy akkor inkább haljon meg Max, Alec kistestvére. A kritika innentől spoileres AZ ELSŐ KÉT RÉSZRE NÉZVE! A HARMADIK RÉSZBŐL FŐBB DOLGOK...