Ugrás a fő tartalomra

Cressida Cowell: Hiccup The Viking Who Was Seasick (Hablaty, a viking, aki tengeribeteg volt)

Hogy akadtam rá: Cressida Cowell rajongó vagyok.

Úgy általában az egészről: Nagyon régen élt egy kicsi és magányos viking, aki a Hablaty névre hallgatott. Míg a többi viking nagydarab volt és erőszakos, Hablaty udvarias és óvatos, ezért nem igazán tudott beilleszkedni. Nem mellesleg pedig Hablaty félt a pókoktól, a dörgéstől és attól, hogy jövő kedden ki kell utaznia először a tengerre. Márpedig egy vikingnek nem szabad félnie semmitől, így Hablaty nem is olyan biztos benne, hogy ő maga viking-e.

Ez a kis 30 oldalas képeskönyv nem más, mint az Így neveld a sárkányodat előzménye, ugyanis miután ezt megírta Cressida Cowell, ebből alakította ki a híres sorozatát. Itt jelenik meg először Hablaty és Pléhpofa bonyolult apa-fia kapcsolata, és a vikingtörzs nagy elvárásai és kissé értelmetlen világszemléletük. Akik sárkányokra vágynak, azokat ki kell ábrándítanom, ugyanis itt még ők nem voltak sehol.

Egyszerű kis mesekönyv, mégis imádtam, nincs benne csavaros történet, se nem túl hosszú, viszont szórakoztató és humoros, és kisebb gyerekeknek tökéletesen megfelel. (Tudom, hogy angol nyelvű, de nincs olyan nehéz szókincse, hogy egy-egy szülő ne tudja gyorsan lefordítani.) Ha már gyerekmese van benne itt egy aranyos dalocska/vers, amit a vikingek énekelnek. És a hangulathoz nagyon sokban hozzájárul a társsorozatától nagyon különböző színes és szép illusztrációk. Valahogy ez a rajzolási forma nekem jobban tetszett, mint ami az Így neveld a sárkányodatban van, sokkal élethűebbek és aranyosabbak a figurák, gondolom, a célközönség miatt.

Az üzenet megszokott, egyszerű, mégis olyan szívmelengető: az igazi bátorság az, hogy félünk, de ennek ellenére mégis megtesszük, amit kell. Hablaty pedig igazi kis hőssé válik a történet végére.

Bár nem egy nagy történet, mégis azt mondom, hogy Hablaty kedvelőknek kötelező, vagy pedig a fiatalabb korosztálynak tökéletes bevezető ebbe a sorozatba. 

Kedvenc karakter: Hablaty

Ami kifejezetten tetszett: a mondanivaló

Ami nem tetszett: -

A történet: 5/5 pontból

A karakterek: 5/5 pontból

A borító: 5/5 pontból

Kiadó: Hodder Children's Books

Kiadás dátuma: 2001. február 15. (eredeti: 2000. június 15.)

Oldalszám: 30 oldal

Honnan: saját, papírpéldány

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Cassandra Clare: City of Glass - Üvegváros

Hogy akadtam rá: Először lett a Harry Potter, aztán sok-sok fanfic író. Köztük Cassandra Claire, aki miatt életemben először fent maradtam egész este, hogy elolvassam a ficét, a Draco Trilógia első részét. Hamarosan megtaláltam a második részt, de akkor nem voltam jó angolos, nem tudtam tovább olvasni. Viszont megszerettem az írását. Imádtam a humorát, saját magát is kiparodizálta, és a cselekmény. Isteni. Lehet, hogy másnak a Gyűrűk Ura titkos naplók ismerős. Azt is ő alkotta. Csak leszedte netről műveit, mert megalkotta első regényét, a City of Bonest, és felvette a Cassandra Clare írói nevet. Úgy általában az egészről: Alig vártam ezt a könyvet, hogy megtudjam végre, mi lesz Claryvel és Jace-szel, és ki hal meg? Ugyanis a szerző elárulta, hogy az egyik Lightwood meghal. Az Alec fanok elkezdtek poénkodni, hogy kinek a halála viselné meg Alecet és hogy akkor inkább haljon meg Max, Alec kistestvére. A kritika innentől spoileres AZ ELSŐ KÉT RÉSZRE NÉZVE! A HARMADIK RÉSZBŐL FŐBB DOLGOK...

L. Frank Baum: Oz, a nagy varázsló

Hogy akadtam rá: Úgy éreztem, itt az ideje bepótolni a klasszikus meséket. Sorozat: Az Oz első része. Úgy általában az egészről: Dorothy nagybátyjával és nagynénjével él Kansasben, szürke élete viszont váratlan fordulatot vesz, mikor egy tornádó felkapja a házával együtt és Ozban landol, egy mágikus helyen. Találkozik az Északi Boszorkánnyal, aki segítségül annyit mondd neki, hogy el kell mennie Ozhoz, a nagy varázslóhoz a Smaragdvárosba, ő majd haza tudja juttatni a lányt. Így hát Dorothy nekivág a sárga köves útnak, és kalandjai során több barátot is szerez, a Madárijesztő, a Bádog Favágó és a Gyáva Oroszlán személyében. Igazság szerint – lehet, ez az én hiányosságaimat mutatja – ebből a meséből szintén nem láttam feldolgozást, csak talán gyerekkoromban valami színpadi darabot. (Ködösen rémlik csak már.) Annyit tudtam, hogy az ikonikusnak számító sárgaköves úton mennek hőseink, és hogy ki mit akar kérni Oztól, no meg a Nyugati Gonosz Boszorkány képe is lebegett előttem, szóval íg...

Top 10: Kedvenc disztópiás/poszt-apokaliptikus regény

A LISTA FOLYAMATOSAN FRISSÜL! (utoljára frissítve 2016. május 22 .) 10. James Dashner: Az útvesztő (ifjúsági, 3 részes sorozat) Thomas egy hideg, sötét liftben tér magához, s az egyetlen dolog, amire emlékszik, az a keresztneve. Minden más eltűnt az emlékezetéből. Amikor a lift ajtaja kinyílik, Thomas a Tisztáson találja magát egy csapat srác között. A Tisztáson élő fiúk mindennap Futárokat küldenek a lakóhelyüket körbeölelő Útvesztőbe, amelyet nehéz kiismerni, mivel a falai minden éjjel elmozdulnak. Thomas, az utolsóként érkező újonc számára egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy az Útvesztő egy kód, ami megfejtésre vár. Úgy dönt tehát, hogy ő is Futár lesz. Annak viszont, hogy a megfejtés közelébe kerüljön, komoly ára van: például olyan lényekkel is találkoznia kell, akik elől mindenki más menekül. EGYSZER CSAK MINDEN MEGVÁLTOZIK… …megérkezik a Tisztásra az egyetlen lány, Teresa, aki nemcsak Thomasra lesz nagy hatással, hanem az egész csapat sorsára is. James Dashner tril...