Ugrás a fő tartalomra

Olvasási szokások - Az eredmény

Emlékeztek még biztosan, hogy mivel érdekelt egy-két kérdés az olvasási szokásokról, készítettem egy kérdőívet. És íme a végeredmény 887 válaszadó véleménye alapján. Köszönöm mindenkinek, aki kitöltötte.

1. Olvasnál/olvastál magyar helyszínen, magyar szereplőkkel játszódó történetet?

Igen - 66%
Nem - 34%

Őszintén ez meglepett, mert javarészt, akiket látok neten vagy ismerek, azok mind megvetik a magyarokat. :D De ez pozitív csalódás!

2. Ha valamilyen mitológiát alapul vesznek történetben:

Bármennyit változtathatnak rajta, nem zavar. (Pl. Alkonyat) - 42%
Amíg néhány elemet változtatnak meg rajta, nem zavar. - 46%
Szeretem, ha teljesen mitológiahű. - 10%

Lehet, hogy csak az Alkonyat említése miatt ilyen magas az A) verzió. :D Vagy nem tudom... Személy szerint azért szeretem ha azért valamilyen mitológia alapra fektetik és rendesen meg van magyarázva a világ.

3. Mindig felkelti az érdeklődésemet a történet, amiben vannak:

Vámpírok - 21%
Vérfarkasok - 3%
Angyalok - 11%
Tündérek - 4%
Boszorkányok/Varázslók - 12%
Ha minél több lény van benne - 49%

Ezen is meglepődtem. Valamiért azt hittem, most a vámpírok vagy az angyalok lesznek a menők. :D

4. Jobban szeretem, ha a történet:

E/1-ben íródott. - 66%
E/3-ban íródott. - 34%

5. Mi a véleményed a váltott nézőpontos történetekről?

Szeretem -72%
Nem szeretem - 28%

6. Mi a fontosabb a történetben?

A kidolgozott karakterek - 39%
A meglepő, csavaros történet - 61%

Ez engem meglepett. Én inkább úgy vagyok vele, hogy legyenek a karakterek kidolgozva és nem zavar, ha kiszámítható a dolog.

7. Mit nézel meg először egy könyvben?

A borítóját - 67%
A fülszövegét - 23%

Ajánlom a figyelmébe annak, aki azt írta nekem, hogy nevetséges, hogy nem olvassák el a fülszöveget. :D IGENIS VAN ILYEN!

8. Az a történet érdekel inkább, ahol a főhős:

16 éves vagy annál fiatalabb - 18%
17 éves vagy annál idősebb - 82%

Abszolút meglepő válasz. Azt hittem, hogy mostanában a 15-16 a menő, mert minden könyvben kb. amit olvasok ennyi a főszereplő. :D

9. Sorozat vagy önálló regény?

Önálló regény - 16%
Sorozat, bármilyen hosszú is legyen - 53%
Csak olyan sorozat, amiről tudom, hogy hány kötetes lesz - 31%

Ez meg végképp meglepett. :D Sokan ugyanis, akiket én ismerek, pont arról panaszkodnak, hogy "már megint sorozat" vagy "ennek mikor lesz vége." Én is szeretem a sorozatokat, de a végtelenítettekkel az a bajom, hogy félek, hogy az írók nem igazán tudják mit akarnak. :D

Megjegyzések

  1. A magyar írókat nem tudom miért vetik meg, pedig némelyik magyar regény többet ér például egy amerikai könyvsorozatnál.
    Hülye globalizált média :D

    VálaszTörlés
  2. Hú... azért néhány dolog engem is meglepett. :D
    Mondjuk az, hogy többen nézik meg először a borítót, mint a fülszöveget, nem feltétlenül jelenti azt, hogy el sem olvassák azt. Én is a borítóra szavaztam, mert ha felkelti az érdeklődésemet egy borító, elolvasom a fülszövegét, ha az is bejön, akkor megy várólistára. :D

    VálaszTörlés
  3. Én ezt nem tudtam volna kitölteni, mert nekem ezek nem szempontok az olvasáshoz.

    VálaszTörlés
  4. Szia.
    A 8-as kérdésnél ne csodálkozz! Én már kifejezetten unom, sőt utálom a vég nélkül nyivákoló, totál sötét kiskamaszokról szóló könyveket, ahol nulla jelleme van a főhősöknek, mert hát még csak tinik.
    Sokkal inkább idősebb, jellemmel, egyéniséggel rendelkező főhősökről olvasok inkább, még akkor is, ha a karakterük nem annyira szimpatikus... Csak ne legyenek gügyék!!! :)

    VálaszTörlés
  5. A mitológiás kérdésshez, én is kitöltöttema tesztet, és az első választ jelöltem meg. Ez nem jelenti azt, hogy ne legyen jól kidolgozva sőt! Amíg jól fel van építve, és meg van magyarázva, felőlem napozhatnak és lehetnek vegetáriánusak a vámpírok, ha amúgy klappolnak a dolgok. A 6-osra már nem tom mit válaszoltam, de egyik sem jó válasz, mert mindkettő egyformán fontos, de tényleg talán a jó karakterek hamarabb elviszik a történetet.
    Az utolsó kérdésre az eredmény tényleg meglepő. Ha meglátok egy könyvet, és megtetszik általában elégedetlenül látom, hogy basszus már megint egy sorozat. De ha belkáthetó köteten (3 v 5 vagy max 7) belül vége lesz, akkor még megbarátkozom a dologgal.

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Top 10: Kedvenc disztópiás/poszt-apokaliptikus regény

A LISTA FOLYAMATOSAN FRISSÜL! (utoljára frissítve 2016. május 22 .) 10. James Dashner: Az útvesztő (ifjúsági, 3 részes sorozat) Thomas egy hideg, sötét liftben tér magához, s az egyetlen dolog, amire emlékszik, az a keresztneve. Minden más eltűnt az emlékezetéből. Amikor a lift ajtaja kinyílik, Thomas a Tisztáson találja magát egy csapat srác között. A Tisztáson élő fiúk mindennap Futárokat küldenek a lakóhelyüket körbeölelő Útvesztőbe, amelyet nehéz kiismerni, mivel a falai minden éjjel elmozdulnak. Thomas, az utolsóként érkező újonc számára egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy az Útvesztő egy kód, ami megfejtésre vár. Úgy dönt tehát, hogy ő is Futár lesz. Annak viszont, hogy a megfejtés közelébe kerüljön, komoly ára van: például olyan lényekkel is találkoznia kell, akik elől mindenki más menekül. EGYSZER CSAK MINDEN MEGVÁLTOZIK… …megérkezik a Tisztásra az egyetlen lány, Teresa, aki nemcsak Thomasra lesz nagy hatással, hanem az egész csapat sorsára is. James Dashner tril

V. C. Andrews: Virágok a Padláson

Hogy akadtam rá: Mivel fura érdeklődési köröm van, sokszor belebotlottam ebbe a könyvbe, végül egy német lány javasolta, hogy olvassam el (egyezik az ízlésünk), mivel úgy gondolta, hogy imádnám. Úgy általában az egészről: Adott nekünk a Dollangager család, akik abszolút tökéletesek. Ott van Corrine, a gyönyörű anya, Christopher, a szerető család apa, ifjabbik Christopher, az okos báty, Catherine, a főhősünk, aki balerina akar lenni, és két kisebb iker Cory és Carrie. Igen, a család, mint látjuk imádja a C betűs kezdőneveket. Mind gyönyörűek, mind szőkék és kék szeműek, a szomszédok Dresden babáknak hívják őket, irigylésre méltó életük van. Ha anyuci egy kicsit túl sokat is törődik a külsejével, ugyan mi az, hiszen szeret itt mindenki mindenkit. Ám egy napon a családfő autóbalesetben meghal, és innentől kezdve a tökéletes családi idill megtörik. Édesanyjuk picit összeomlik, de hát ez várható is, végül a szüleihez fordul, és sok-sok levél után a vonakodó nagyszülők készek arra, hogy b

Cassandra Clare: Clockwork Angel - Az Angyal

Hogy akadtam rá: Clare mániás vagyok a fanficjei óta. Úgy általában az egészről: Íme az Infernal Devices 1. része, az új Árnyvadász trilógia, amire annyira vártunk az Üvegváros után. Ismerjük Clare stílusát és szeretjük, ezért nagy volt az elvárás, főleg ugye pasi karakter szinten. De úgy írom le a kritikát, hogy mindenki értse, hiszen ez a kötet is ilyen, nem kell feltétlen előtte olvasni a Végzet Ereklyéit. 1878-at írunk, és a prológusban már találkozunk Willel és Jemmel a két férfi szereplőnkkel, akik nem mások, mint Árnyvadászok, azaz félangyal félember démonvadászok. Most is épp démonvadásznak, miközben egy rejtélyes gyilkosságba botlanak, ami után el is kezdenek nyomozni. Eközben Tessa Gray, ami igazi főszereplőnk megérkezik Londonba, mivel a nagynénje meghalt, és amellett is árva, már nem maradt más neki a világon, csak a bátyja. Igen ám, de hamar rá kell jönnie, hogy a bátyját, Nathanielt elrabolták a Sötét Nővérek névre hallgató warlockok. (Warlockok = féldémonok, akik